Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvorfor skal man også slutte det til sin iPhone hvis man står inden for en radius af 20 meter?

Endnu et produkt hvor man må konstatere, at menneskeheden kunne have brugt tiden på at konstruere noget mere fornuftigt. Og endnu et iProdukt der forsøger at slå plat på ellers fornuftige forsøg på at tilslutte flere elementer til én enhed.

Betryggende er det dog at vide, at vi ikke kan have mange problemer hvis det er den slags der prioriteres.

Det er da fuldstændig vanvittigt.

Fordelen ved at medbringe aggregatet ift. sit normale termometer er jo ikke-eksisterende.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
I øvrigt - Solens mad nu kl 14 på DR1

Ren meditation.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Hvem der blot var hjemme!

Hvilken sæson?
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Det synes jeg ikke fremgår, men turen går i hvert fald til Trasimeno i Umbria.

Den kan da bare ses på computeren ...

EDIT 3:6 fra 2009
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er i øvrigt røget i flæsket på damens kogebøger af Kille Enna.

Hun er rimelig ferm til det med krydderier og det har givet fin kredit hos drengene fra diverse BBQ eksperimenter i de sidste par uger.

Jeg ved ikke meget om krydderier og Kille Enna leverer nogle forståelige, grundige, og brugbare forklaringer om brugen af de mest centrale krydderier. Det har virkelig boostet min madlavning og især de eksotiske retter er blevet langt mere autentiske i smagen.

Jeg har læst en del kogebøger, men ikke af en forfatter der på samme måde giver mig inspiration (og viden) til at fyre løs med krydderierne.

Hermed en anbefaling herfra.

Hvis der i øvrigt er nogen i Københavnsområdet der er en sucker for vanille, så får jeg snart leveret et helt kilo af den fineste slags. God, fed, og frisk. Ikke tør og trist som dem i plastikrør. Jeg stikker gerne en stribe stænger ud for en god flaske vin..
moderator
Pukle, jeg er klar.
Dette er en signatur.
Den kan da bare ses på computeren .



Hehe, der kunne du selvfølelig have en pointe. En ting er dog at skrive et par indlæg engang imellem. Noget andet er at tage en halv time ud til fjernsynskiggeri.

Har set afsnittet, men det er længe siden, og det kan sagtens tåle at blive set igen og igen og...

Det er ærgerligt, at DR ikke har lagt dem op på deres side!
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Sir_C, det skal jeg huske. Regner med at få dem om 3-4 uger, hvis alt går vel med containeren hehe.

Jeg arbejder inde på flæsketorvet, og mener at have læst du også arbejder et sted centralt i KBH (?). Vi ser på det...

moderator
Er også på Vesterbro, så det burde ikke være noget problem.
Dette er en signatur.
Annonce