Snak

Mere indhold efter annoncen
Der mangler foie gras på lørdag.

Det løser jeg
moderator
Uhh Jerikov. Sad du klar kl 18.10 den 23.marts dette år?

https://www.youtube.com/…2KxEADpfyvM

Selv var jeg helt på 21.35.
Dette er en signatur.
Ha-ha, Sir.

Hvor ER det lang tid siden. Dengang har jeg nok vågnet til Oviri kl 15.15, mens jeg med gin i mundvigen - og på hovedpuden - tænkte over hvor mange penge jeg tabte aften før på Hånd i Hanke i Griffentfeldtsgade. Og hvordan jeg forsvarede overfor min træner, at jeg glemte kampen på Ugandavej kl 0845. Men hurtigt har det sikkert været glemt, når jeg zappede rundt fra DR til SVT1 og og SVT2 og så tilbae til DR, hvor Sofie Gråbøl, som nøgen muse (ja, søg bare efter det foto, Borger og DBR), har siddet model for Sutherland Senior i Oviri. Så har jeg set TV-Køkkenet med Roy Hurtigkarl, er blevet sulten og sendt ned til et pizzaria ved Prinsesse Charlottesgade og aften er endt i et røgfyldt orgie, hvor ænderne på dagens godnatbillede med garanti blev mere levende end de så dem i Herlev.

Og så blev det mandag. Jeg savner den ukomplicerede ungdom.
God knows that he won´t arrive
Apropos Roy, så vil jeg lige minde om, at de gamle TV-køkkenet ligger på Bonanza.

Ubetaleligt at se ham stå som en spærreballon ved siden af bønnestagen Jan, mens de prøver at fange startfirsernes begyndende sundhedsbølge.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
jamen, Jussi. Du skal se det afsnit, hvor han har sin anden søn, Per, med i udsendelsen.

Han er ikke særlig sød mod en tydelig nervøs begynder.....og senere så sætter han i ækle former konditor-pigen på plads. Den er også på Bonanza.

Jeg forstår godt, at Per valgte at blive pædagog.
God knows that he won´t arrive
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Linker du ikke til den, por favor?
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Et lille spørgsmål:

Hvor meget nakkefilet skal jeg bruge til pulled pork til 8 personer?

Umildbart tænker jeg 2 kg, er det skudt ved siden af?
København.
Hvis det er gennemsnitlige m/k lyder det fint.

Hvis det er rugbyspillere eller lignende ville jeg gange med 1,5 -2,0 alt efter havd du ellers serverer
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
90´er-klassisker her med snøret kalkunbryst fyldt med flødeost, hakkede bagte tomater, sprøde chorizotern og kantareller.

Har selvfølgelig ringet til mor for lige at cleare fremgangsmåde.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Er du fra Østdanmark? Chorizo var i hvert fald ikke nået til Sønderjylland, da jeg forlod området i 97...
A good friend will help you move. A really good friend will help you move a body.
Annonce