Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig Hulk, man skal ikke knalde bare for at knalde.. :)

Iøvrigt er jeg enig i at hun heller ikke på billede 2 er fuckable men kan da godt give magpie ret i at hun vel er mindre grim på det billede og at hun muligvis også er mere fuckable end veninden, men det er langt fra sikkert da man ikke kan se veninden ret godt..
_______________ 11. september 1998 - bif-VFF: 2-5! GRINER STADIG!
Jeg tror altså på at ægte kærlighed overvinder både klubfarver og klasseskel.

Jeg tror dog også på social kapital, til en vis grad i hvert fald.
Skyggekabinet
Komma komma punktum streg, sådan tegnes Nikolai.
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
"Det er muligt at hun er noget af en stereotype... men jeg tror ikke at nogle herinde med hånden på hjertet ville sige nej til hende i en brandert.."

Bwehehehehe!
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
El Gustavo. Tror du at det er frustrationer der har udløst et udtryk som klorinkusse? Ok. Det er vist lidt af en overfortolkning. Jeg (og flere andre) herinde har gennem lang tid grint lidt af Jeanne-typerne og har i den forbindelse opfundet/bragt mange, mange synonymer for dem. Det er derfor ikke frustrationer, men nærmere en retorik der bevidst er valgt for ikke at ensarte sprogbruget. Jeg kunne således aldrig finde på at tale sådan - men skriver det i sjov på bl.a. sider som bold.dk. Jeg kan forstå at jeg ikke har tydeliggjort den del af meningen med indlægget - og jeg indrømmer da også, at det kan være svært at skelne. Ikke mindst fordi, at der gemt i al morskaben selvfølgelig er noget seriøsitet i det. Men det er nu nærmere at den type mennesker, formodentlig ikke har været så heldige med at bryde den sociale arv. Jeg opfattede dog ikke tråden som et påskud for at diskutere samfund og sociologi, men nærmere en "joke-tråd". Det skulle jeg selvfølgelig have gjort klart fra begyndelsen.

Jeg mener at din hidsighed kommer til udtryk når du mister besindelsen og smider indlæg, udformet som det jeg svarede på. Og det tror jeg sådan set også du er enig med mig i, nu du har fået afløb for det?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ Lehrer: Jeg har nu altid lært den som punktum, punktum, komma, streg..... :-) Hvad det så end har med Bettina fra Brøndby at gøre...?
up the villa!
Eller Monik/ca.
_______________ 11. september 1998 - bif-VFF: 2-5! GRINER STADIG!
( Y ) - kun sådan kan Jeanne tegnes! Og ja, det er silikone. EDIT: Ups... det er selvfølgelig en større størrelse.
@ Hulk & Bob

Det kan da godt være jeg er blevet lidt smålidderlig her i sommervarmen, og min d¢mmekraft er måske derfor ikke helt 100% i orden.

Men man kunne fandme godt længes efter de tider, hvor man bare slog en kvinde i hovedet med en k¢lle, slæbte hende om bag en bautasten og så ellers bare....
Det er sgu da frustrerende at gå ud på gaden og se alle de letpåklædte piger overalt.
Det skulle være sådan, at man bare kunne sige til dem. "Kom med mig ind på det offentlige toilet der, og tag t¢jet af". Og så skulle de selvf¢lgelig adlyde.
Sådan skulle det være.
Æ sæjer kaffe!!!!! Jen, to, tre, fire - KAFFE!!!!!
"PS: @ matias: Og den slags typer findes selvfølgelig overhovedet ikke på Nedre C.......? ;-)"

Til mypa kampen stod der en klam og små fed kælling på nedreC kun i bh og bodypaint. Hun så godt nok gusten ud.
Annonce