Jeg er også lidt ked af det, hver gang jeg gør som om jeg sejere, end jeg i virkeligheden er. Den hårde tone passer ikke mig, især ikke her i juletiden.
Det jeg prøver at skrive er, at jeg beklager mine udbrud. Dine fejl på trods, accepterer jeg dig for hvem du er. Jule-highfive!
Stor Jule-highfive og krammer til dig FD, for på trods af vi er meget uenige, er vi det på den pæne måde. Meget imod Kaffe´s ånd nu jeg tænker over det
Åh, forsåt mig ret, Justice er en fin plade, men den kommer som sidst af de første fire albums. Lightning og Puppets er bare stærkere, bedre albums. Det er et faktum. Fordi jeg skriver det her.
Og du er heller ikke den eneste der altid siger det (at de er bedre, stærkere, what have you) jeg har bare altid ment at Justice er bedre. Og da jeg jo starter alle diskussioner med mantra´en "Jeg har ret", så er vi vidst ved en skillevej her. Jeg tror vi - som de fleste af denne slags diskussioner nok altid ender ud i - må blive enige om at vi aldrig bliver enige, hverken om dem, eller Pantera.
Klart! Øl efter enhver fysisk udfoldelse, som slåskamp, er et must.
Så sandt som det er sagt. Jeg tror endda det var et af de oprindelige 12 bud. Moses var bare en kælling og fjernede det sammen med "alle skal have bacon præcis når det passer dem".
Vil prøve mig frem Promo, faldte dog i den gamle rille idag, kom forbi stereo studie idag og købte den nye med MH.
Der kan man se hvad der sker, når man går ind for at købe en Def Leppard cd(til søsteren)
Def Leppard og Pretty Maids var hvad der tordnede ud af søsterens højtalere, i mine spæde ungdoms år, så det er jo bare lækkert.
Jeg håber de kan bruges, Drejer, og er der noget der virkelig fænger, så sig endelig til.
Den nye MH er nu også hyggelig nok, bare en anelse for lang i skægget efter mit temperament.