Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg var til afdansningsbal med Hukdre igår. Det var sgu nærmest magisk.

Dem kommer jeg til at savne.
What`s the matter Harry?!
Tool!!
What`s the matter Harry?!
Man må sige, at Copenhell virkelig formår at differentiere sig fra de øvrige store europæiske rock- og metalfestivaler med årets program. Tool, Slipknot, Amon Amarth, Trivium, Lamb of God og Halestorm. Ej, men kreativiteten vil jo ingen ende tage
Brøndby IF
...Konvent, Baest, Slaegt, Immolation.

Der er tusind grunde til at, de etablerede, festivaler på tværs af Europa har nogenlunde det samme program. Det burde ikke være så svært at forstå hvorfor.

Heldigvis er det så “niche”-festivaler som bl.a. Inferno, Kill Town og Death Fest.

Er du gæst der Vstgn?!
What`s the matter Harry?!
Der er potentielt mange højdepunkter idagpå Copenhell.

Clutch er helt sikkert et af dem.

The Regulator.
What`s the matter Harry?!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
LAMB OF GOD, Baest, Slægt, Trivium,Clutch, Slipknot synes Der er rig mulighed for at få en fest stablet på benene og ellers er der altid BIERGARTEN.
Er i herude?
Aab Arsenal Olympique Lyonnaise (Les Gones) 7 mesterskaber i træk (slå den PSG) Juventus
Jeg er snart på vej.

Skal lige pumpe jernhesten.
What`s the matter Harry?!
Nej, jeg springer igen over grundet manglende Black.

Men så kan jeg passe de slæbe konen med til Fredagsrock i Tivoli istedet. Anti HÆVI!
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Det er ikke blot den manglende black og død. Der er også en overvældende mangel af helt almindelig traditionel heavy og doom metal. Det er en skam, at det bliver fuldstændig overset. Især når en mindre festival som Metal Magic kan hive klassiske bands som Medieval Steel og Angel Witch samt nyere bands som Chevalier og Source (begge med stærke udgivelser i år) ind. De har også booket Ved Buens Ende..., Tormentor(!!!), Ascended Dead, Phrenelith og Hyperdontia. Fucking sprødt line-up. Desværre kan det kun blive til en enkelt eller to dage, hvis jeg endelig får mulighed for at tage afsted.

NP: Graveland - At the Pagan Samhain Night
Brøndby IF
Ja MM er ret stærkt i år.

Især gad jeg godt Ved Buens Ende, selvom det jo ikke er voldsomt ondt.

Og lækker med lidt fredags Graveland. Rob er så nuser, og det vil jeg gerne honorere med evergreenen In The Glare og Burning Churches.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Annonce