Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Ingen Hard Knocks denne sæson?
Dette er en signatur.
Det jeg er mest spændt på at se når sæsonen starter, er hvor meget, eller nok nærmere hvor lidt indflydelse spillere som Hester, Cribbs osv. vil få på KOR. Det virker umiddelbart alt for nemt at tage dem ud af kampen og på det punkt er jeg enig med Jon Gruden. Jeg er skam for spillernes sikkerhed, men så eksplosiv og underholdende ting som et KOR skal man altså ikke fjerne.

Der er slet ingen tvivl om at kickerne nok skal lære at smide bolden højt i stedet for langt og satse på hang time uden at lave touch back, men imod specialisterne er det jo bare at sparke som de plejer og så ligger bolden dybt i endzone.

Derudover er det nu dejligt at se noget football igen, omend stjernerne ikke ligefrem får oceaner af tid på græstæpperne rundt om endnu, så er det sgu lækkert at se det de får. Rivers fik én serie, 87 yards (blandt andet et 47 yard pass til V-Jax) og et TD, og så satte han sig ellers ud på sidelinjen og slappede af resten af kampen. Beautiful.

Todman så utrolig spændende ud, men jeg har også været ret vild med ham lige siden vi tog ham dybt i draften og har set ham som lidt af en sleeper.
Han løb godt og ikke mindst, han kan gribe bolden ud af backfielden - et must for en Chargers RB.
Og så returnerede vi et kick off til huset (jaja, I know...) og ingen punts blokeret - det er jo fremgang!
Det jeg er mest spændt på at se når sæsonen starter, er hvor meget, eller nok nærmere hvor lidt indflydelse spillere som Hester, Cribbs osv. vil få på KOR.


Enig. Og jeg har da også en klar forudsigelse om, at indflydelsen vil blive meget meget lav på kickoff.

Sparkene er i preseason blevet losset ret konsekvent ned i endzone for et touch back.


Derudover er det nu dejligt at se noget football igen, omend stjernerne ikke ligefrem får oceaner af tid på græstæpperne rundt om endnu


Hæhæ, helt rigtigt. Til gengæld får fansne lov til at se de mere ukendte spillere. Gerne spillere som bliver hypet af helvedes til af den ene eller anden grund.

Og som regel falder hypen noget efterfølgende...
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Vi burde snart trykke på start knappen i fantasy. så vi også kan få aftalt en draft dag...
[b]Shearer[/b]
Kunne man evt. få en plads til det fantasy der??
COYI
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
hvis det nogensinde bliver startet. Vi kan evt lave en liga hvis Krat er gået helt kold. Kigger på det.

edit: ok det er nemt. Skal vi have samme setup som sidste år?


Offense League Value Yahoo! Default Value
Passing Yards 50 yards per point 25 yards per point
Passing Touchdowns 6 4
Interceptions -2 -1
Sacks -0.5 0
Rushing Yards 10 yards per point
Rushing Touchdowns 6
Receptions 0.5 0
Reception Yards 10 yards per point
Reception Touchdowns 6
Return Yards 30 yards per point 0
Return Touchdowns 6
2-Point Conversions 2
Fumbles 1 0
Fumbles Lost -2
Offensive Fumble Return TD 6
Dette er en signatur.
Der er vel næsten folk nok på ventelisten til at lave 1 eller 2 ligaer mere.
moderator
Der kan være 20 hold med. Er vi mere end 20?
Dette er en signatur.
Rolig piger. Tænder for det nu.
http://www.facebook.com/Contenestor
ikke, hvis vi taler om folk der spiller sæsonen ud. Så er der kun nøjagtig til en liga.

Hvis du hoster, SirC, så lav et bottom half playoff, så er der noget at spille for for alle næsten hele sæsonen.
"Is my friend in the bunker or is the bastard on the green?"
Annonce