Snak

Mere indhold efter annoncen
Haha, det er sygt.

Iøvrigt var Rams kampens højdepunkt denne lækre detalje fra Harvey Dahl.

http://www.youtube.com/w…ure=related

10 yards straf for holding + 15 yards for noget personel foul.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
moderator
Hehe det er fedt! Kedelig straf for at sige sandheden dog.


Ham her er virkelig fed synes jeg:

http://www.youtube.com/w…ure=related

http://www.youtube.com/w…ure=related

Han er virkelig tosset over Madden12. Hans sprog er fedt.
Dette er en signatur.
"So the computer decided im not getting no first down" Haha.. Han er godt gal!

Selvom det godt kan virke sådan nogle gange.
moderator
Ja han er bitter, og han udtrykker det virkelig fedt synes jeg.
Dette er en signatur.
http://www.youtube.com/w…data_player

Fra hans basket-video. Han er jo klar til at dræbe. Stilheden til sidst understreger hvor bitter og træt han er af at blive snydt af computere.

Han er alt for fed at høre på. Lad ham endelig anmelde noget mere!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
This shit really made me mad too
Dette er en signatur.
Nu skal Colts passe på de ikke satser deres 1st pick i draften...;o)
http://www.youtube.com/w…taDy_Y9kNI#!

Hold da kæft hvor er det overlegent lavet af Jerome Simpson
Wow. Da jeg så den var min første tanke, "ja ja, men når han kommer i NFL bliver han straffet for at prøve den slags". Indtil jeg opdagede at det ikke var en college kamp. Er du sindsyg en springkraft. Mon han kunne deltage i OL i en spring-disciplin? Formentlig.
123
Nu skal Colts passe på de ikke satser deres 1st pick i draften...;o)

Tja, det ville nok ikke være så skidt endda at få 2nd pick. Kalil, Claiborne eller Blackmon er alle spillere, der i modsætning til Luck fra dag 1 kan gøre en forskel for Colts. Pt. lyder meldingerne på, at Manning er i fremgang, bl.a. kaster han igen kort og mellemlangt med god hastighed og vanlig præcision. Kommer han tilbage, bliver man nødt til at give ham de bedste betingelser for at vinde.

Kalil giver mening. Han bliver betragtet som draftens næstbedste spiller, og beskyttelse af Manning er vigtigere end noget andet. Colts o-line har været forfærdelig de seneste sæsoner. Ofte har Manning kun haft 2-3 sekunder til at slippe bolden. Beskyt manden, giv ham tid i lommen, og så kan det være, vi ser ham tilbage på 2004-niveau.

Så kan det godt være, at man med sine to første picks i den seneste draft tog OT Castonzo og OT Ijalana, men Ijalana har vist spillet guard før i college, så en omrokering vil næppe været noget problem.

Kalil - Reitz - Saturday (såfremt han bliver resigned) - Ijalana - Castonzo. Det ser ganske solidt ud.

Blackmon giver også mening. Usikkerheden omkring Reggie Wayne er i hvert fald nok til at tage Blackmon i betragtning. Nok et reach at draft ham som nr. 2, men manden er en playmaker. Garcon, Blackmon, Collie, Clark/Tamme ser ligeledes ganske solidt ud.

Claiborne har stort potentiale, og Colts er elendige på CB-positionen. De gange jeg har set LSU, har han været fantastisk. Mange har ham mellem 2-6 i deres mock drafts. Klart upgrade. For Colts er det nok 50/50 mellem ham og Blackmon. Claiborne, Powers og Lacey/Rucker lyder en del bedre end Powers, Lacey og Rucker.

Jeg håber virkelig, at Colts slår Jaguars, således en af ovenstående ryger til Colts. Ikke blot fordi jeg er Peyton Manning fan eller modsat Polian ser fornuften i ikke at drafte Luck, men fordi det vil gøre draften spændende.
Det vil nemlig betyde, at Rams får 1st pick (såfremt de taber deres sidste kamp). Hvad sker der så?

Man har 87 millioner dollars bundet i Bradford, og udelukkende med tanke på Rams´ mangler, vil det næsten være lige så uforsvarligt at bringe Luck til St. Louis, som det ville at bringe Luck til Indy. Bradford er imidlertid 24, Manning er 35. Der er vel ingen tvivl om, at man trade ned? Men med hvem?

Cleveland kunne være en mulighed. De har to picks i første runde. Stoler man på Colt McCoy? Hvad med Redskins? Er de villige til at trade en masse picks, evt. også spillere, for at kunne få fingrene i Luck?
Messi = GUD Ronaldo = En fodnote i historiebøgerne
Annonce