Snak

Mere indhold efter annoncen
Ofte handler det om hvor stort et beløb der købes. Ved en hvis grænse bliver alle pakker vist udtaget. Men det er jeg ikke 100% sikker på

Så er der en mulighed for at du kan få leverandøren til at sende som gave, den har virket tidligere, men ved ikke hvordan det fungerer nu.

Når du køber udenfor EU skal du betale en told-sats som jeg ikke kender. Men den dyre del, er at du skal betale dansk moms af varens værdi. Dvs 25% oveni i prisen. Så kan jeg ikke huske om du også skal betale moms af fragten. Nåh ja, og til sidst, hvis den tages via Post DK, så opkræver de vist kr. 150,00 for toldopkrævning.

Det er længe siden jeg har købt vare udenfor EU(et par år). Da kunne det fra tid til anden,lade sig gøre ved mindre køb på under $100.
moderator
Jeg købte noget til værdi 120 kr, men havde ikke lige fattet at det blev sendt fra et ikke EU-land, så jeg måtte slippe 25% oveni og så de 150 kr i gebyr fra PostDK. Det endte med ikke at være et særlig godt køb.
Dette er en signatur.
Haha...
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
http://youtu.be/SuHmEo0Bx7Q

Kan godt være at det er en teaser til en SB add, men kudos for at hive Ferris frem i lyset igen ;)
1961: Spurs-Gornik; a group of Spurs fans dressed up as angels and began singing Glory Glory Hallalujah. less than an hour later the words had already morphed from "Glory Glory Hallelujah" to "Glory Glory Tottenham Hotspur"
Haha, fremragende idé de har fået sig der.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kom så, Peyton! Skriv med ´phins, og finde storspillet frem igen...
Mon ikke Matt Flynn havner i Dolphins? Denne kunne man i hvert fald nemt forstille sig nu med deres nye træner.
"Wonder, and it's no wonder"
Efter hvad jeg kan forstå, vil Phins helst have en prøvet og erfaren QB og er helt ekstremt interesseret i Peyton Manning - og som Irsay og Manning har bidt lidt af hinanden de sidste par dage, er det nok ikke usandsynligt at han bliver released.

Personligt tænker jeg at de i første omgang udskyder Mannings enorme bonus til lige før draften for at vurdere Mannings nakke og sandsynligheden for at han kommer til at spille igen. Hvis nakken ser god ud bliver han released og ender formentligt i Phins, hvis han får tilbagefald med nakken og de kommer frem til at han ikke er frisk nok til at spille, trækker Manning sig tilbage og bliver QB coach i Colts.
1961: Spurs-Gornik; a group of Spurs fans dressed up as angels and began singing Glory Glory Hallalujah. less than an hour later the words had already morphed from "Glory Glory Hallelujah" to "Glory Glory Tottenham Hotspur"
Nogen der kender til et SB event i Odense?
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
Annonce