Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Jeg var heller ikke ramt af heldet. Valgte at starte Bradshaw i stedet for Alfred Morris og møder samtidig Eli Manning og Brandon Marshall. Øv! Bradshaw laver 3 point i en sejr på 52. SKidt.
Dette er en signatur.
Ret sindssygt at Bucs ikke kan tage Eagles hjemme. Man skulle tro de synes at have noget at spille for. Elendigt !
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
Lækkert - Går videre til playoffs

På trods af en mildt sagt forfærdelig sæson.
moderator
Vel ikke hvis Brady, Hernandez og Brandon Llyod laver 43 point og Ridley ikke laver nogle. Man har jo lov at håbe.

Jeg vil egentlig hellere ende 8 end 7. Kalles drenge ser ikke rare ud i næste runde.
Dette er en signatur.
I de to vigtige ligaer har jeg haft en fremragende uge.

I den jeg snakkede om tidligere har jeg slået scoringsrekord for sæsonen og i min money league, hvor det er første runde af playoffs, skal Tom Brady og Aaron Hernandez bare lave 26,03 point til sammen, og så sætter jeg også scoringsrekord her.

Den sidste er ret vigtig, da der er 80 dollars for flest point igennem playoff-runderne.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
http://i.minus.com/ipmfW10zwTgFl.gif

Hvis bare du dog landede på begge ben, kære Danario Alexander. Så var du stadig hos Rams.

Ganske fornuftigt pickup af Chargers.

Nu begynder man snart og fyre trænere rundt omkring.

Jeg forstår ikke helt, hvorfor man ofte går efter diverse koordinatorer, når der samtidigt går ledige superbowl vindere trænere rundt, der naturligvis har vist at de duer til noget i NFL.

Tag bare Rams, hvor først Scott Linehan og siden Spagnoulo(Som jeg hørte var en af værterne på 3+ yndlings koordinator - Jesus!) fuckede det hele op. Nu har Jeff Fischer på rekordtid sendt Rams i den rigtige retning.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Alexander var et fremragende pick-up af Chargers, han er den type receiver Chargers har manglet lige siden Vincent Brown brækkede anklen i pre-season.

Han fungerer helt fantastisk, lige indtil hans knæ igen siger fra, men jeg ser ham nu også udelukkende som midlertidig løsning i Chargers, netop på grund hans elendige skadeshistorik. Hvis han kan holde sig skadefri, skal han dog være mere end velkommen til at blive.

Super Bowl-vindende coaches koster kassen og kan vælge og vrage som de har lyst til. De kommer kun tilbage hvis de virkelig ser chancen for at vinde endnu en Super Bowl, altså at overtage et hold der bare lige mangler det sidste for at være komplet. Eller naturligvis hvis de bare ikke kan undvære det.

Koordinatorer er lidt nemmere at lokke, de er billigere og ikke nær så kræsne når det kommer til hvor henne jobbet er. De fleste af dem har jo fint bevist at de kan sætte enten et angreb eller et forsvar sammen, og så skal man "bare" have et godt hold omkring dem.
Desværre fungerer det ikke altid sådan, og ret ofte ser man koordinatorer der ikke fungerer som head coach ryge tilbage som koordinator og som med et knips være tilbage og får bygget et solidt forsvar eller angreb op i en ny franchise.

Jeg er dog virkelig spændt på at se hvilken vej Chargers går. Som jeg ser det er der 3 oplagte muligheder.
1. Rich Bisaccia bliver forfremmet til HC
2. Jon Gruden vender tilbage til NFL - og til AFC West
3. Chip Kelly tager springet fra college til "de voksnes rækker".

Er godt nok spændt på at se hvad der sker i Browns. Jeg synes jeg hørte rygter om Saban som HC og Lombardi som GM.
"Vel ikke hvis Brady, Hernandez og Brandon Llyod laver 43 point og Ridley ikke laver nogle. Man har jo lov at håbe."


Ikke nogen dårlig start på kampen, alligevel ...
moderator
Haha flot

Dette er en signatur.
Hovmod står for fald.... Lååååååårt!
Annonce