Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Hæhæ. Den her er også klasse!

https://www.youtube.com/…uE5xZKszXMQ
https://kortlink.dk/sudv
http://www.draftday.dk/2…r-opdigtet/

Kors i skuret, en meget underlig historie.

Det er det rene bizarro world. Eventuelt noget George Constanza kunne finde på.

Weird shit.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Haha meget godt set med Costanza. Ham Teo må unægtelig gå rundt og føle sig lidt lille.
2872015
Fail.
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
moderator
TimE, har du læst den foregående side?
Dette er en signatur.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Man skulle da tro, at han vidste at pressen ville forsøge at opspore hende???
1961: Spurs-Gornik; a group of Spurs fans dressed up as angels and began singing Glory Glory Hallalujah. less than an hour later the words had already morphed from "Glory Glory Hallelujah" to "Glory Glory Tottenham Hotspur"
Det skulle man mene, Ardiles.

Man kan iøvrigt undre sig over, hvordan samtlige medier i USA har slugt historien råt uden at undersøge noget som helst. Det er sgu også pinligt for dem og kunne være en grund til at den bliver forsøgt tysset ned.


ps. kan du ikke ligge det Adebayor "effekten" billede ind i Spurs tråden?
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
@Sir_Cum
Nej jeg læste det første lige nu.. Suk!
Mit hoved er fyldt med Guardiola, my bad.
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
Så står de der igen brødrene Harbaugh. Bliver det så i år at de begge tager det sidste skridt, så vi får en ”brødre Superbowl”. Personligt tror jeg det bliver tilfældet. Hvad siger I?
Husk at lyset for enden af tunnelen kan være et modkørende tog!
Jeg tror Patriots er for stærke i år, men man skal selvfølgelig aldrig sige aldrig.

49´ers skæbne kommer enormt meget an på hvilket spillehumør Kaepernick er i, og om han kan ramme samme høje niveau som i sidste uge. Sidste gang Kaepernick spillede på udebane på et meget larmende stadion var imod Seahawks, og der virkede han ekstremt påvirket og forvirret. Han havde svært ved at få kaldt ændringer ud til sine spillere og blev tvunget til at tage to, som jeg lige husker det, timeouts på grund af det. Kampen kan sagtens ende med at blive så tæt at der ikke er råd til at bruge sine timeouts på den slags i anden halvleg, og det ved de fremmødte i Georgia Dome, så der bliver lavet rigtig meget larm, specielt i anden halvleg.

Kaepernick har et vanvittigt højt topniveau, men bundniveaet ligger tilsvarende lavt. Jeg har generelt ikke været specielt imponeret over Falcons, men man må trods alt give dem at de har vundet deres kampe, og det er trods alt en ret vigtig kompetence at være i stand til, også selvom det har set rystende usikkert ud flere gange - som f.eks. anden halvleg imod Seahawks. Jeg tror umiddelbart den kamp er noget tættere end de fleste forudisger.
Man skal heller ikke undervurdere at Matt Ryan har fået sin første playoff-sejr, noget der helt sikkert har taget lidt af presset af, og han slog Seahawks´ forsvar i sidste uge, så han kommer helt sikkert med en masse selvtillid.
Samtidig har Falcons den fordel at Seahawks´ og 49´ers´ forsvar ligner hinanden forholdsvist meget i spillestil, så de kan bruge flere af de ting de gjorde godt imod Seahawks igen i denne uge. Jeg tror personligt at Falcons skal satse på at få Jaquizz Rodgers ud i noget frirum, på den ene eller anden måde. Det er enormt svært at bruge løbespillet til at sætte kastespillet op imod 49´ers, så måske de i højere grad skal få Rodgers mere integreret i deres kastespil, og så køre nogle draws med både ham og Turner.
Annonce