Snak

Mere indhold efter annoncen
Ville lige høre, om jeg kunne få lidt assistance herinde. Jeg har lige købt NFL Game Pass til Playoffs og har modtaget en mail, hvori der står, at min subscription er aktiv, men når jeg logger på mit gamepass, har jeg ikke adgang til noget som helst, og går jeg ind på min bruger, skriver den, at jeg ikke har nogen aktive subscriptions.

Nogen af jer der kan forklare dette eller har prøvet noget lignende?

Det er ikke noget jeg har oplevet.

Jeg ved de plejer at have en enormt god kundeservice, så prøv at skriv til dem og spørg hvad det kan være og om de har løsningsforslag eller kan se der er noget galt et sted.
Dagens bommert går hermed til mig selv. Efter nærmere eftersøgning træder mit abonnement først i kraft fra i morgen.

Fernando Torres says he\'s been wearing a t-shirt under his top and will reveal it when he next scores. It reads \"Save The Chilean Miners\".
Så har Jeff Triplette sørme fået æren af at dømme playoff kampen Bengals-Chargers, det er jo helt sindsygt når man ser hvilke dommere der er blevet fravalgt !
Blackburn the pride of Lancashire...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tror søndagens kampe bliver dårlige. Set fra et offensivt synspunkt.

Det bliver åbenbart grotesk kold(som i minus 30 celsius med windchill...).

Det må påvirke kasteangrebet, så det bliver nok rigtig meget på løb at yardsne skal komme.

Lidt specielt har holdene også haft noget svært ved at få udsolgt til kampene - Forståeligt, da det er så skide koldt(En læge siger det bliver så køligt, at hvis man sidder udenfor i 30 minutter uden beskyttelse vil man få frostbites - Av av av).

Jeff Triplette er fandme ringe. Håbløst.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Gad vide hvad Triplette skal gøre for ikke at skulle arbejde i januar?

Er det efterhånden 3. år i træk han laver nogle af, hvis ikke de største fejl i løbet af en sæson, og stadigvæk bare får kastet playoff-kampe i nakken?
Han må have et virkelig saftigt sex tape af Rog, eller noget i den stil liggende i skuffen.

Chargers @ Bengals bliver, med de temperaturer, et re-match af The Freezer Bowl i 81-sæsonen.

Dog håber jeg det bliver med omvendt fortegn på scoretavlen efter kampen.
Chargers har løbet bolden godt i sæsonen, og specielt her sidst på sæsonen har Mathews virkelig spillet fremragende (comeback player of the year, perhaps?), og hvis han kan undgå at forværre sin skade under kampen og den offensive linje gør hvad den skal (Fluker bliver sindssygt vigtig på den front), så tror jeg faktisk sagtens at Chargers´ angreb kan komme til at fungere på trods af kulden.
Samtidig er det også vigtigt at huske på at en kæmpestor del af Chargers passing game er blevet short passing og kast ud af backfielden, og her har vejret ikke nødvendigvis kæmpeindflydelse hvis det bare kan holde nogenlunde tørt.

For forsvaret kan det kun være positivt at de længere kast bliver besværliggjort, så måske kan vejret faktisk, meget mod hvad man skulle forvente, komme Chargers lidt til gode, de to holds offensive systemer taget i betragtning.

Men igen. Det kræver at det holder tørt. Hvis der først begynder at falde nedbør, er det anyones game.
Det er ikke kun søndagens kampe der bliver ramt af ekstrem kulde, også Colts v Chiefs bliver en kold affære.
Kan godt forstå det har været vanskeligt at sælge billetterne når man risikerer seriøse forfrysninger ved at være udenfor.

I mine øjne er vi ved at være meget tæt på vanvid når man ikke udsætter, eller flytter, en kamp som Packers v 49´ers. Det er uforsvarligt overfor spillere, coaches, dommer og fans at gennemføre en kamp under vejrforhold som selv i i arktiske egne ville være ud over det sædvanlige.
NFL´s schedule kan trods alt ikke være vigtigere end at folks førlighed, helbred og liv.
I think religion should be treated with ridicule, hatred and contempt, and I claim that right. - Christopher Hitchens I will try anything once, except incest and folk dance. - Oscar Wilde Il mio cuore sarà sempre viola
Chiefs at Colts bliver næppe helt så kølig som nogen af de andre. Faktisk bliver det nok ganske som det plejer i Colts dome.

Mht. kulden, så er der vel også en del historie blandet ind. Sne, slud, kulde, vind, varme kan ikke forhindre, at en kamp bliver spillet og har aldrig gjort det(som jeg forstår det).

Det eneste som vel kan det er ved akut livsfare i form af lyn, tornadoer og lignende vejrfænomener. Og her bliver kampene bare udsat et par timer.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Når man som frygtet ned til de -50 grader celsius, som kan blive aktuelt i Green Bay med wind chill factor, så er det absolut forhold der meget hurtigt bliver livstruende at opholde sig udendørs i. Man er ganske enkelt idiot, eller har et seriøst dødsønske, hvis man opholder sig på et udendørs stadion i den slags vejr. Det er ganske enkelt uansvarligt at spille i den slags vejrforhold.
I think religion should be treated with ridicule, hatred and contempt, and I claim that right. - Christopher Hitchens I will try anything once, except incest and folk dance. - Oscar Wilde Il mio cuore sarà sempre viola
Annonce