Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er også Chargers - Cowboys.

Begge hold kæmper om divisionstitler i hver deres division og konference, og Cowboys er kendt for at spille knap så godt i december og Chargers har lige vundet deres kamp nummer 15 i træk i december, så det er en lige kamp, men statistikken taler meget for det ene hold.
Tak, der var et par kampe vælge i mellem
Nu har det jo aldrig været en forudsætning for bold.dks debat, at man ved hvad man taler om... > https://twitter.com/crackbaby1312/status/983805501262716929?s=21
Nogen der har en ide om, hvem der skal kommentere sammendraget, der kommer nu her om lidt?
En kæmpe beating som Vikings modtog i nat.

Det rykker balancen i NFC en del.

Cards har vist at de sagtens kan spille og vinde på udebane og nu også slå de "store" hold. Desuden har de nærmest allerede sikret sig PO(pga. den svage NFC west) og får svært ved at nå et bedre seed.

De kan blive lige så farlige som sidste år.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Omkring ham O-lineman der bare står stille, er jeg nu stødt på grunden til hvorfor han bare stod stille.

Det er en del af Florida States O-line princip. De har en ekstrem disciplin, og hvis ikke deres O-line mener at bolden bliver snappet på det korrekte snap count, bliver de bare stående. Normalt er det hele linjen der bliver stående, som oftest når snappet kommer for at fange en defensiv spiller offside, og hvis man kigger ordenligt efter, er det han ikke den eneste. Hans sidemand bliver også stående til at starte med, men da han ser at resten af linjen bevæger sig, bevæger han sige også.

Det er simpel disciplin de lærer for at undgå at lave false start.

http://www.youtube.com/w…ure=popular
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er en del af Florida States O-line princip.


hehe, WTF lærte Alex Barron aka. Mr. False Start/Holding så ikke det?

Fuck han er skidt kørende.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
jens, det var jeg egentlig også godt klar over, men det nytter da ikke så meget at stå som højre tackle og snorke, mens din QB flygter for sit liv? Det vil jeg da håbe, at de også har lært, hehe.

I nat spiller Baltimore Ravens mod Green Bay Packers på Lambeau Field. Packers er 7-4 mens Ravens er 6-5, og gårsdagens resultater må have givet begge hold blod på tanden, i og med at både Steelers og Vikings tabte. Det ligger dog ikke just i kortene, at nogen af nattens hold kan vinde deres division, med så få kampe tilbage.

Aaron Rodgers skal sammen med Greg Jennings og Donald Driver forsøge at afstraffe det pauvre Ravens-secondary, men spørgsmålet er, om hans offensive linie kan holde de hurtige Ravens-passrushere væk fra livet. Ravens vil nok forsøge, hurtigt at få gang i Ray Rice, hvilket kan åbne op for play-action til Derrick Mason, Rice og Todd Heap. Duellen Heap/Nick Barnett glæder jeg mig meget til at se, omvendt Ray Lewis/Ryan Grant. Det bliver en vild kamp, og jeg tror også at det bliver meget tæt. God ting at man har fri til kl. 19 i morgen :)
Kæft jeg er irriteret. Troede sgu monday night football var live, og så bliver jeg spist af med en re-live kamp fra igår? Det var ikke det jeg havde regnet med jeg skulle holde mig vågen til.

Er der ik Ravens?
Altså jeg kan ikke se noget, kun Cardinals - Vikings på TV2 Sport... Er der en hemmelig kanal jeg ikke kender til der viser live bold?
Annonce