Har læst at det er Dan Snyder, der er vild med Haskins, mens coaching staff, slet ikke er solgt på ham, kan blive sidste år med Jay Gruden ved roret.
Som Giants fan er jeg ikke glad for Daniel Jones med det 6. pick, her skulle de bare tag Josh Allen, det er sgu BPA, når man drafter så højt. Deres valg af D. Lawrence, er vel et typisk Giants pick, stor og stærk mod løbet, ikke den bedste mod kastet, havde hellere set Dillard der. At de traded op og tog en CB sidst i 1. runde, er sådan ser fint nok, men her kunne de sagtens havde ventet, og fået Daniel Jones i starten af 2. runde.
Når det så nu er gået som det er, så er det eneste positive, at Jones ikke skal starte med det samme, han kan sidde på sidelinjen, og forhåbentlig lære en masse, men vi er nok meget klogere om 2-4 år.
Ang. Cardinals og deres to QB´s, så er de lidt i en dårlig position, m.h.t. værdi på Rosen, alle ved de skal af med ham, og vel kun 1-2 hold, der kunne tænkes at overtage ham. Tror ikke Dolphins snupper ham, de venter til draften næste år, hvor Tua Tagovailoa skal hentes.
AFC ABOVE ALL
FC Barcelona
Juventus
Ajax
Sympatiserer med:
BM, Dortmund, Napoli, Benfica, Leeds og The Crazy Gang