Snak

Mere indhold efter annoncen
@Sherif

Hehe ja jeg må sgu nok hellere melde mig til det nuværende show.

EDIT: De intelligente juradåser er nok også alligevel for kloge til at vælge en fattigrøv, der ender et eller andet mørkt sted i Centraladministration.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Jeg er overbevist om, at Paradisedeltagernes IQ er stærkt korreleret med deres skostørrelser, som Razz hæfter sig ved.


Sheriff, så jo større fødder de har, jo klogere er de?
____
"Ret skal være ret Sherif, du har sandsynligvis fat i den lange ende; at PH-deltagerne generelt er ganske uintelligente mennesker. Når de forsvares på bold.dk, er det vel fordi, en del brugere er på det samme intellektuelle niveau. Og fred være med det i øvrigt."


Jeg mener ikke, at vi blot skal stå til, mens uvidenhed og idioti forsvares af andre idioter.
I gamle dage havde de fået en engangsbilet til et mørkt, lukket rum på Nørrejydske sindssygeanstalt.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Jep, og jo større hænder har de
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
"Sheriff, så jo større fødder de har, jo klogere er de? "


Det kan der ikke herske tvivl om. Store fødder -> stor diller -> stor hjerne.

Det er helt almindelig logisk deduktion.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fatter ikke at nogen gider og se så himmelråbende ringe dilettant tv, mere fordummende underholdning skal man lede længe efter, hov vent det er ikke rigtigt man kan bare skifte til kanal 4 og se de unge mødre så er der både til gården og til gaden.

Det vist ikke helt fair. De unge mødre berører da i det mindste et emne som mange før eller siden skal stifte bekendtskab med, - nemlig børn, opdragelse og familie.

Man kan endda håbe at der sidder nogle unge piger derude, som lige tænker sig ekstra gang om før de ender i samme situation.

Paradise Hotel er jo bare overfladisk senmoderne-gøgl. At begge programmer ligger i underholdnings-genren, det er noget andet.
Det vist ikke helt fair. De unge mødre berører da i det mindste et emne som mange før eller siden skal stifte bekendtskab med, - nemlig børn, opdragelse og familie.

Ak ja, men før det kommer så vidt, skal man gerne have lidt erfaring med sex, druk og skænderier.
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
De fleste af de unge mødre, - i programmet De Unge Mødre, ville formentlig have haft godt at kunne se andre kloner af dem selv, - inden de begyndte at modtage pik fra Claus, Kasper og Emil.
"Jeg mener ikke, at vi blot skal stå til, mens uvidenhed og idioti forsvares af andre idioter."

Vi kan naturligvis snildt diskutere den fare populærkulturen repræsenterer for det moderne demokratiske samfund (og måske endda arten som helhed), men dette skal gøres realistisk. Vi må have for øje, at den moderne tåbe måske nok får mere opmærksomhed end tidligere tiders landsbytosser, men at den individualisering, der kommer til udtryk som perversion i f.eks. PH, i så høj grad hænger sammen med netop det moderne demokratiske samfund, og at det ene således ikke kan udskilles fra det andet.
\"Alt er Bastille for den nøgne masse\"
Men lad os finde trøst i Hal Kochs mening om demokratiet, - så længe ordet og pressen er fri, så er det begrænset, hvor fordærvet styret kan være.

Og i dag afspejler politikere mere befolkingen end omvendt, så lad os feste os i døden kære mand.

Vi skal bare bevare den satans ytringsfrihed.

Annonce