Snak

Mere indhold efter annoncen
Kaffe

Det har da vist en hel del mere med fascisme at gøre, at angribe lovlige forsamlinger og topmøder..

I øvrigt tak for idéen med den pandekage alla Fiorentina, der var udbredt begejstring blandt festdeltagerne og har måtte del flere opskrifter ud på den :)
I forhold til det der blev udrettet inde i Bella Centeret af de såkaldte top-politikere, må politiets og demonstranternes respektive arbejde betegnes som særdeles effektivt. Og en anelse mere meningsfyldt. Der var i det mindste handling bag ordene at spore.
\"zzzZZzzZzz...\"
Hvad er der egentlig blevet af ForEgenRegning?
Kosovo je Srbija
Det er jo det, jbkaffe, som folk desværre ofte overser.

De rigtige banditter sad jo netop inde i Bella Center og burde have fået både knippelsuppe og strips. Og en tur i klimafængslet havde også været på sin plads.
http://www.youtube.com/w…hopNAI8Pefg

Nogle gange er flink snak og eftergivenhed bare ikke nok.
Kan du komme til for moster?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvorfor er der ingen, der svarer på Burros ret relevante spørgsmål fra forrige side?

Jeg kan ikke bedømme om politiet er gået over stregen, og ej eller kan mange andre på det her forum. Og ej heller kan vi tolke noget som helst udfra radiokommunikationsformuleringer - at ville gøre sig til herre over deres arbejde på baggrund af dette, er i bedste fald naivt og selvfølgelig primært et udtryk for, at man langt hen ad vejen sympatiserer med lovbryderne (havde de nu været højrenationale og skaldede måtte de godt være slået til plukfisk - de kunne jo bare lade være med at være til stede).

Og det er i bund og grund derfor, at en sådan diskussion om politiet som oftest drukner i personlige overbevisninger, snarere end en objektiv tilgang til hvad der egentlig er foregået. I den forbindelse vil jeg i øvrigt godt rose, at man i futtogssagen fra Københavns Byrets side tog demonstranternes parti.
Mvh.
Der er ingen der har et realistisk svar på Burros spørgsmål uden at ansætte en milliard politimænd.


Kusk:
Det med politisk tilførsforhold er spot on. Ligesom det er mere tilladt at svine Pia K til end Ole Sohn.
Kan du komme til for moster?
Hvorfor er der ingen, der svarer på Burros ret relevante spørgsmål fra forrige side?


Formentlig fordi det falder i kategorien "ledende spørgsmål" ;-)....

Om panserbasserne er gået over stregen må være et retsligt spørgsmål.
Vedr. sprogbruget fra indsatslederen er det vel et internt problem i politiets uddannelse.
En kølig distance fra de mere følelsesladede udtryk, burde vel ikke være for meget forlangt af en professionel og uddannet indsatsleder.
Være sin opgave voksen kunne man vel kalde det.
\"zzzZZzzZzz...\"
Det er da ikke ledende. Jeg spørger, hvordan kunne politiet ellers forhindre dem i at komme ind til Bellacenteret, hvis det ikke var ved magtanvendelse? Bud modtages.
Kosovo je Srbija
Det kunne de selvfølgelig ikke.
Andre bud?
\"zzzZZzzZzz...\"
Annonce