Skotske pund har samme værdi som Pund Sterling. Lovmæssigt går de dog under det samme som debit-kort, kredit-kort og checks. Med andre ord er man ikke lovpligtet til at godtage dem, som forretningsdrivende. De fleste steder gør de det dog, men ellers kan du gå i banken, postkontor eller tilsvarende og veksle 1:1 gebyrfrit.
Værsgo, Halil. Skal man i seng med fjenden, er du definitivt den mest opmærksomme elsker, "arse"-fikseringen til trods. Morgan Stanley har desuden nu gjort noget godt for nogen, af ren altruisme, så jeg synes deres rolle i finanskrisen kan slettes fra de historiske annaler.
Det sidste ord var til dig, og kun dig. Smag på det, hvis det ikke er gjort før.
Mindre fornemt er det, at Spurs vs. Everton er blevet flyttet til om søndagen. Så bliver det noget stramt, at nå den kamp og samtidigt komme hjem til tiden.
Jeg ligger hjemmekontor på de dage hvor den slags indtræffer. I dag var der is på bilen og jeg havde lidt ondt i halsen. Ergo; hjemmekontor. Desuden sparer jeg miljøet ved ikke at sidde og ose i en bil. Det er storartet.
Teatertur er ikke dumt. Det er så gennemført at det oftest er en god oplevelse. Så kan du gå på crowbar senere og se på indbyggerne fra Snave danse til en jukebox. Det er fantastisk. Find dig noget godt at æde når du er i byen. Det er vigtigt og der er så mange gode steder, at der ikke er en undskyldning, især når man tænker på prisen.
Er der nogle som har erfaringer med skype telefonopkald til udlandet? Kan det betale sig, iforhold til at ringe fra ens egen telefon, og fungere det udemærket?
Jeg skal ringe til Indien.
Opium i årerne.
https://www.youtube.com/watch?v=OMeQ57SZ4zY
Det er korrekt, Borger. Jeg så mine gamle kolleger på TV, da de sjoskede ud i morgenvejret på Canary Wharf, med alt deres lort i papkasser som en multifyring fra en dårlig amerikansk film. Som parasit på man være lidt på forkant.