Snak

Mere indhold efter annoncen
*** Som endnu en ny service på bold.dk der skal hjælpe de fortravlede bold.dk brugere, der forsøger at balancere karriere, familie og venner (medgivet: det er nok et problem for få brugere) og en aktiv bold.dk livsførelse, præsenterer bold.dk nu bold.dk.essens, hvor jeg komprimerer lange indlæg til deres kerneindhold.

Jeg er meget spændt på denne feature, som har ligget i støbeskeen i lang tid, og dens jomfrurejse vil være med udgangspunkt i Borger Louis´ indlæg. På vegne af bold.dk: God læselyst! ***

Kender I det, når der ligger en pige ved siden af en og sover, og det er nat, og man tilfældigvis lige er vågnet for et kort øjeblik, og hun så lige der, af alle tidspunkter, slår en kæmpe brandskid, og man tænker: okay, så det er med den på?

Den oplevelse havde jeg i nat med en petit thaipige. Jeg håbede sådan på, at erindringen ville forsvinde ind i drømmeverdenen og så være glemt næste morgen. Det var bare ikke tilfældet.

Så nu vil jeg høre brevkassen, om jeg skal sige det til hende, eller om jeg blot skal lade den ligge?


Oversat: Hey drenge. DRENGE! Jeg fik fandme FISSE i nat.
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Seriøst? Det er sgu sørgeligt, hvad du fik ud af det indlæg, Cheech.
Ej nej nej, nu stopper I. Det er kun på facebook, at jeg skriver, når jeg har fået fisse. Men der er jeg så også konsekvent.

Piger må gerne prutte. Det var et forsøg på en ironisering, der skulle være blevet i mit eget hoved.

Jeg smutter vist bare igen.
Jeg mangler lidt baggrund, lidt kontekst, for at vurdere om du skal lade en prutepisode med en thaipige ligge eller ej.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
For at sikre bold.dk.essens © den høje troværdighed, der er kendetegnende for bold.dk som helhed, har vi på bold.dk besluttet undtagelsesvis at give vore højtærede brugere indsigt i processen bag bold.dk.essens ©.

bold.dk.essens © opererer ud fra en omfattende kvalitativ og kvantitativ analyse af indlæggets forfatters tidligere indlæg, og på den baggrund udledes mulige konklusioner på indlæggets betydning. I bold.dk.essens © tilfælde 1, Borger Louis´ pruttehistorie, udledtes fire mulige konklusioner (bold.dk.essenser ©):

1) Brugeren Borger Louis laver en avanceret pruttejoke: Punchline var, at en kvinde pruttede i søvne.
2) Brugeren Borger Louis er forundret over, at kvinder - særligt mindre kvinder - prutter.
3) Brugeren Borger Louis vil oprigtigt gerne vide, om han skal konfrontere en kvinde med, at hun prutter i søvne.
4) Brugeren Borger Louis ville fejre sin nedlægning med et online high-five eller to.

bold.dk.essens © vurderer, at:

1) Pruttejokes er normalt en smule for plat for brugeren Borger Louis. Der har været enkelte tilfælde af plathed, men de er sjældne. Sandsynlighed for at 1) er tilfældet: 22 %.
2) Brugeren Borger Louis ville skulle være lidt af et fæ for at oprigtigt være forundret over at kvinder - uagtet deres størrelse - prutter. Borger Louis er normalt ikke et fæ. Sandsynlighed for at 2) er tilfældet: 11 %.
3) Brugeren Borger Louis ville finde det enormt akavet at konfrontere en kvinde med noget så fjollet. Han ville derudover selv virke ret skør i bolden for at påpege det, og det har Borger Louis, ganske som de færreste andre bold.dk brugere, lyst til. Sandsynlighed for at 3) er tilfældet: 4 %.
4) Brugeren Borger Louis er ikke bleg for at dele ting med bold.dk. Brugeren Borger Louis vil særligt gerne dele oplevelser, som gør ham glad, og som han også finder en smule stolthed i (bold.dk.disclaimer: https://www.youtube.com/…Oj3VphK9AMk). Sandsynlighed for at 4) er tilfældet: 63 %.

Vi håber, I har nydt denne præsentation af bold.dk.essens ©.
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
@ Borger

Forlang rabat.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Vi beklager, at din oplevelse med bold.dk.essens © ikke har været tilfredsstillende. For dig.

Vi håber at kunne udvikle produktet løbende, så det fremover vil leve op til forventningerne. For dig.

Vi ønsker en god søndag. For dig. Og takker for feedbacken. Fra dig.
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Jeg får så meget fisse, Cheech.
Det er garantrisse fortjent.
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Det er så kompliceret det hele.
Annonce