Snak

Mere indhold efter annoncen
Tillykke, Kaffe. Jeg glæder mig til at rafle med Okocha, diskutere regningens max-loft med Spurven og prøve det gamle jukeboxen-åd-min-tyver på jer.

...men betingelser, vi kan leve med.

Altså man må ryge?
Formiddagsåbent?
Åbent 2. juledag,2. påskedag...og andre dage, hvor man trænger til at se nogle andre?
Mønttelefon i baren?
Og forsikringer om at når man siger KWÆK og holder et ukendt antal fingre i vejret, så ved personalet at man ønsker en Elijah Craig pr strakte finger?
Og at der bliver bestilt en hyredasker umiddelbart efter?


God knows that he won´t arrive
Lad nu Kaffen komme på plads inden opdragelsen starter. Hans annoncering var ikke et spørgsmål, men ødelagde mit glimrende af slagsen, da et lettere euforisk bold.dk, har fået klubhus.

Tillykke til os alle!
Nogen som ved hvordan man fjerne en eller flere personen på sin "Best Friends" liste. Synes faktisk det er mærkeligt, at andre mennesker skal have informationer om hvem man snapper med.
A winner never stops trying.
Er det egentlig noget at stille op, når en boligforetning (Bolia) leverer en sofa i en forkert farve, som vi har ventet 3 uger på og vi så gør dem så opmærksom på det, hvorefter det tog dem 1/12 uge at finde frem til hvor fejlen lå. Nu tager det så yderligere en måned før den rigtige sofa kommer. De prøver at spise os af med et gavekort til 400 kr til deres butik, men bør man ikke kunne få en ordentlig komposition?
Ha-ha... min kærlighed er evig, Cabra.

1/12 uge og komposition. Utålmodig mand kræver symfoni af farveblind forretning.

Kom, lad os kramme. Du er kraftedme sød.
God knows that he won´t arrive
Mere indhold efter annoncen
Annonce
0.5833333333 dag virker okay. Så der er nok ikke megen komposition at hente der.

EDIT: Nå, for langsom.
Niddets arkivar
Ja, det er scrotum-effekten, Kaffe.

Sådan nogle 750 gr klunker lander hurtigere på opret mit indlæg-knappen end en kapitalistisk giftsælger med kompromiser om røgfrihed og Christina Aguilera-krav på jukeboxen.

Det er bare en observation. Og det er ikke ondt ment. Jeg har det ok.
God knows that he won´t arrive
Jeg respekterer dine tunge testikler og den autoritet, de nødvendigvis må medføre.
Niddets arkivar
Du kommer til at måtte ryge. Det bliver faktisk et adgangskrav.
Niddets arkivar
Jeg glæder mig. Bare at kunne sætte sig ind med en bajer og en bourbon.

Ved stamgæsterne godt, hvad der er i vente ?
God knows that he won´t arrive
Annonce