Snak

Mere indhold efter annoncen
Federer tager første set 6-1 med kun 32% førsteserver, den må altså være svær at komme tilbage fra for en så urutineret spiller.

Var Chung skadet? Så den kun med et halvt øje på arbejdet og jeg har ikke fulgt optakten.
Nesen med brillerne gav op. Overmagten var for stor mod GOAT, så han ville hellere bruge tiden på noget andet.

Well, det er sådan jeg forestiller mig det.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Lovende start af Wozzy. Dette kunne godt blive dagen.
Wozniacki vinder første sæt. Er kun lige kommet ind, men det virker til at være en tæt affære!
Støt dit lokale fodboldhold
Meget meget tæt. Caroline klart bedst i starten men Halep er blevet bedre. Tror dog Caroline vinder i længen på bedre fysik.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Super ærgerligt hvis Halep er skadet og ikke kan spille på 100%. Det er sjovest at vinde på lige vilkår.

Den duel ved 1-1 var vild. To fightere.
Støt dit lokale fodboldhold
Guderne må vide hvorfor Halep tager sig til låret fra tid til anden, for hun virker ingenlunde skadet.
Real Madrid | Cleveland Cavaliers
enig - kom så Caroline. Gider ikke sådan en skuespiller
Man har set det en del gange før, at det er værst for den spiller, der ikke er skadet, da det rent mentalt kan være svært at spille mod en der er skadet.
Det havde selvfølgelig været noget andet, hvis Halep´s spil tydeligt var hæmmet, men hun virket til at være fint bevægelig under duellerne.

Kan huske Jankovic "snød" sig til en 4. Runde sejr i French Open mod en ung Caroline, for mange år siden, ved tydeligt at spille på en marginal skade.
Klub top 3: Newcastle,............................... Barcelona Spiller top 3: Ronaldo(fede), Ronaldinho, Romario
Vigtigt at bryde. Rigtig godt tidspunkt.
Støt dit lokale fodboldhold
Annonce