Snak

Mere indhold efter annoncen
Den er også OK.

Cranston spiller stille og roligt stort set samme moden-desperado som i BB, og der er efter min mening et par ting, som virker ekstremt usandsynlige i den her, men ville have virket sårn nogenlunde i BB-universet.

Den er dog bestemt seværdig.

Carmen Ejogo er som kontaktlinser på øjne, der ikke kan fokusere. Eller noget.

Hun er smuk.

Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
ZeroZeroZero på HBO synes jeg nu også er meget god og på små 8 afsnit.
The Shield fungerer godt, så tak for ordene om den.

Jeg skulle lige komme mig over, at det var den gode, gamle Krimissær i hovedrollen.

Man kommer helt til at savne hans benede mynde af en kone.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
moderator
Knægten i Your Honor gør næsten at jeg ikke kan se serien. Hvor irriterende kan man være. (Er 4 afsnit inde.)
Dette er en signatur.
Men Carmen mildner det ikke for dig?
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haha @sir.
Helt enig. Jeg synes serien er rigtig fed, og ikke mindst plottet er genialt.
Men drengen er bare rigtig rigtig træls. Og selvom det er lidt barnligt, så bliver jeg også irriteret på hans udseende uden at jeg kan forklare det nærmere. Det er dog hans ageren, der er det største problem

Men se nu videre, det er stadig godt (afsnit 7)

I den forbindelse var det en lussing at afsnit 8 ikke var klar i denne uge, når man lige havde gjort klar til lørdagsunderholdning og så endte med et Spørg Charlie-afsnit. (Ja, så kedelige kan vi være)

Der var ikke rigtig en forklaring. Ingen helligdage el. lignende. Men de sidste afsnit skulle komme regelmæssigt igen.
Men drengen er bare rigtig rigtig træls. Og selvom det lidt barnligt, så bliver jeg også irriteret på hans udseende uden at jeg kan forklare det nærmere. Det er dog hans ageren, der er det største problem


.. Og at han ofte simpelthen foretager sig ting i slow motion. Hamrende naiv. Irriterende karakter og dårligt castet. Ellers holder serien hele vejen, selv om de nogle steder kæmper for at holde plottet sammen (mangler de to sidste).
Det irriterer jer ikke, at det er Cranstons BB-rolle om igen?
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Har faktisk aldrig set BB :I
moderator
Jeg kunne sagtens have set et par sæsoner mere af BB, så det er helt fint for mig. Der er også lidt Ozark over det.
https://kortlink.dk/sudv
Annonce