Snak

Mere indhold efter annoncen
Østerbro er pt. På røven. Jeg har fået urimeligt meget forundring ud af, at se ud af vinduet efter der folk på gaden der forsøger at cyckle. Forsøger!

Jeg håber det ender godt for dem.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Mr.

Det lover jeg. Hun er heldigvis hjemme nu. Lettere rystet, faktisk.

Gl. Køge Landevej med tagsten, grene og dåser var ikke udpræget morsomt.

Edit - Gl. Køge Landevej i høj septembersol er nu heller ikke morsomt, men man forstår nok ...

Jeg er i øvrigt med på den ironiske distance man har til hele medieshowet omkring blæsevejret - men seriøst - tag det seriøst derude, jer som har tænkt jer at cykle rundt i det.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
At vurdere ud fra Facebook-statusopdateringer hos mine bekendtskaber, virker det til at den værste storm er gået syd om Århus.

I det sydlige Århus lige nu, virker det til at være ovre. Ikke ret meget vind og stort set ingen regn.
Min cykel ser netop ud til at have startet en kædereaktion på ejendommens 30 meter lange cykelstativ.

Shit is getting real.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Hmm, det er jo bare en wannabe orkan. Hvis man vil opleve en rigtig orkan så skal man tage til Caribien.
Forza Napoli Sempre!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der er lige væltet et 10m højt træ ude foran mit køkkenvindue.
Nu bliver det desværre heller ikke aktuelt pga. mit helbred, Mr., men jeg synes sgu det er synd og skam at gå glip af naturen i hele sin kaotiske storslåethed. Jeg var en smule udenfor i ´99 og det var fantastisk at overvære.
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Her er lidt natur Cheech.

http://i.imgur.com/anS7mlU.jpg
Jamen jeg bliver da bare siddende på arbejdet indtil engang sent :-( Chefen synes sikkert det er en god ide :-)
Udvandret Nordjyde. https://9gag.com/gag/aQ3rNP7
Damn, jomic. Hvor i landet befinder du dig?
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Annonce