Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad er en Double helt præcist, har aldrig rigtig forstået det.. :)

Er det ikk bare en kupon med 2 kamp? :)

Forstår bare ikk hvorfor man laver en double da de som regel (efter hvad jeg har set) er på forholdsvis lave odds, som 2+. men okay i smider sikkert også en del mere end mig, som kun tør at spille en 50´er engang i mellem :p

Det er måske et lidt dumt spørgsmål, men man bliver jo ikk klogere hvis man ikke spørger :)

Tak, på forhånd ;)
Men nu når jeg er igang vil jeg da også lige dele mit forslag til dagens CHL kampe idag:

Arsenal - Udinese 1 odds: 1,40
FCK - Victoria Plzen 1 odds: 1,55
Twente - Benfica 2 odds: 2,65
Watford - West Ham 2 odds: 2,00
Ipswich - Southampton 2 odds: 2,60

Og evt. Exeter - Brentford X odds: 3,00

Samlet odds: 29,90 (89,70 med Exeter kampen)
Indskud: 10-30kr

Hvad siger i? er det helt hen i vejret eller er der en mulighed for at den kan gå hjem? ved godt det måske er lidt af et sats, men man kunne jo være heldig ;)
Ja en dobbel er 2 kampe lige på. :)

Doncaster - Nottingham Forest.

To hold der har fået en skidt start på den nye sæson. Doncaster har tabt begge deres kampe uden at score mens Forest blot har fået 1 point med 1 mål tilfølge.
Begge mandskaber har haft svært offensive betingelser og skaderne står i kø, hos særligt Doncaster.
Deres normale angrebspar Billy Sharp og James Hayter er skadet.
Nottingham solgte ud af angrebet, da sidste sæsons næst topscore, Earnsharw røg til Cardiff. Ind er så kommet Matt Derbyshire og Ishmael Miller. De står begge til at få debut i dag men eftersom det er første kamp sammen, kan der være lidt vanskligheder.

Doncaster - Nottingham Forest : Under 1,5 Mål (3,00) Hos BET365.
Skal vi vædde??
@ Houlberg17

Ja den er helt hen i vejret.
At spille 5-6 kampe lige på er ALDRIG en god ting.
Sandsnyligheden for at du vinder er simpelthen så lille, når du vælger alle de kampe.
Nøjes i stedet med at spille singler eller dobbler.
Der er der større sansnylighed for at du vinder. Og vinder ofte.

Skal vi vædde??
@Punter

hm, okay :)

Jeg tænker bare, da jeg ikke har så mange penge, og højst spiller en 50´er engang i mellem men det er godt nok sjældent, så vinder man jo næsten ingen ting på en single eller en double, og så får man jo ikke særlig meget ud af det? :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Houlberg>>> Nu smed jeg f.eks. en pose penge efter en sejr på 2 mål eller mere til City over Swansea. Til odds 1.7 er det klart, at et indskud på 50 kroner "kun" giver 35 kroner i overskud. - MEN!!! Hvis du spiller sådanne kuponer, vil du vinde "ofte", frem for 5-6 kampe med mellem/høje odds, hvor du vinder 1 ud af 100/1000 gange.

Omvendt så kender jeg godt til hyggen ved at have en kupon med 5-6 kampe.
¤ Houlberg

Det kan godt være at du ikke får særligt meget tilbage..
Dog er det bedre end ikke at få noget tilbage.

En single til 1.60, er en forrentning på 60 %. Ring lige hvis du finder en bank med den rente. ;)

50 kr på 1.60 er 30 lige ned i lommen. Det er sgu altid sjovt at vinde uanset gevinstens størrelse :)

Husk at du altid kan starte i de små, og som tiden går, og du måske bliver klogere, så kan du øge dit indskud.

@ Punter

Hvad er din CV på u. 2,5 i Doncaster - Nottingham Forest.?


EDIT: Helt enig med Moon86. Jeg havde også Man C. med mere end en. 1,78.
Aguero FTW :D

Real Madrid 4!? Så ved du, hun er en svin.
Aguero gjorde de fleste bettere glade i går. Han var også fantastisk. Havde selv en del ude på kampen, så det var tåkrummende at se dem misbruge den ene kæmpe chance efter den anden, men så er det jo godt de kan skifte en fyr som Aguero ind
Under 3,5 mål i Arsenal - Udinese til odds 1,40 ved danske spil, synes jeg faktisk er meget pænt. kombineret med en fck sejr til odds 1,55. Det ligner min kupon i dag. så må vi se hvor mange poser penge der skal smides efter den double :)
EDIT: tror jeg dropper under 3,5 spillet, og spiller en Arsenal sejr i stedet. :)
Skal man kaste 100,- efter X i Arsenal - Udinese kampen?
Daje!
Annonce