Snak

Mere indhold efter annoncen
Oddset på Lille er faldet 21,02 %.

Højeste odds er nu 1,80 hos Unibet


Det er ikke helt sandt, de giver da 1,85 lige pt. inde på Betsafe, og Betsafe er ikke ligefrem kendt for at have høje odds, så der må kunne findes endnu bedre odds på Lille.

Mit spil på Lyon kan dog godt vise sig at være dårligt, havde ikke helt fulgt med i skadessituationen, og både Cris, Lisandro, Ederson, og Gourcuff er ude med skader.

Jeg synes dog stadig, at Lyon er stærkere på papiret, men værdien på spillet er naturligvis faldet en smule.
Zlatan doesn\'t do auditions
Det er ikke helt sandt, de giver da 1,85 lige pt. inde på Betsafe


Det var sandt da jeg skrev det.
Betsafe ligger pt højst med 1,85.

Bet365, sportingbet, paddypower, stanjames, ladbrokes, bwin, unibet, williamhill og betfair ligger alle under..
Skal vi vædde??
Jeg har til i aften:

Basel - Otelul (0-1) 1 : 2,50
Ajax - Lyon (begge scorer) 1,70
Inter - Trabzonspor (0-1) 1 : 2,14
Benfica - Man Utd (1-0) 2 : 3.10
Villareal - Bayern München (Gomez to score) 2,14

indskud: 100 kroner
systemspil 4/5

maksimal udbetaling 2699 kr.
Jeg har til i aften:

Basel - Otelul (0-1) 1 : 2,50
Ajax - Lyon (begge scorer) 1,70
Inter - Trabzonspor (0-1) 1 : 2,14
Benfica - Man Utd (1-0) 2 : 3.10
Villareal - Bayern München (Gomez to score) 2,14


Hvorfor har du spillet lige netop dem?? :)
Skal vi vædde??
Benfica to score (1 = ja, 2= nej) 2: 2,95 (UNIBET)

Unibet med dagens gave!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
jeg mener egentligt der er skrevet en del om de kampe jeg har valgt allerede, også her på sitet.

Den eneste der ikke er nævnt er vel Villareal - Bayern.
Bayern er virkelig stærkt kørende for tiden, og meget offensivt indstillet. Mario Gomez scorer kasser på samlebånd og det er blevet til 8 i 6 kampe i ligaen. Jeg tror ikke Bayern kommer for at grave sig ned, og jeg mener de er alt for stærke til ikke at kunne lave minimum 2 kasser i Spanien. Jeg føler mig ret overbevist om, at Gomez nok skal få puttet en enkelt ind i aften. Han er i imponerende form. Specielt mod et villarealhold, der er kommet elendigt fra start i ligaen, og hvis forsvar synes at sejle en smule.

Benfica - Man utd

Jeg kan ikke se, hvordan Utd ikke skal kunne vinde den her kamp (de vinder jo alt for tiden). Jeg har ikke de mest saglige argumenter for dette spil, men jeg synes odds 3.10 er for højt på en to-måls sejr. 18-3 efter 4 kampe i Premier League taler for en del kasser i aften. Jeg mener ikke, at Benfica er bedre end de hold, der har fået "røven på komedie" i den engelske liga. Der bør være klasseforskel.

odds på 2-måls sejr er (hos danbook) steget til 4.10! det er godt!
@ Elsig

Den eneste der ikke er nævnt er vel Villareal - Bayern


Det er næsten den der er nævnt mest.. hehe

Med hensyn til United, så tror jeg selv at deres forsvar er for svækket til at kunne vinde med to.
Hvis de endelige kommer foran, tror jeg Benficas offensiv i form af Cordozo, Aimar, Witsel og Saviola sagtens kan skabe problemer for et forholdsvis uerfarent forsvar.
Man må formode at Benfica som minimum går efter uafgjort.
Benfica har blot tabt 4 af de seneste 20 hjemmebane kampe i CL og har endnu til gode at tabe med to overskydende mål.

United´s forventede startopstilling.
De Gea
Smalling, Jones, Evans, Evra
Nani, Carrick, Giggs, Young
Rooney, Hernandez

Benfica´s forventede startopstilling.
Moraes
E Concáo, Garay, Luisâo, Pereia
Garcia, César, Gaitan, Witsel
Aimar
Cardozo

Jeg lagde selv en smule tidligere på uafgjort til 3,60 hos Bet365
Skal vi vædde??
Med hensyn til United, så tror jeg selv at deres forsvar er for svækket til at kunne vinde med to.


Svækket? Vidic er den enete der forsat sidder ude. Ferdinand spillede i weekenden.

Smalling har CL erfaring fra sidste år og det samme har Fabio. Så hvis forvaret kommer til at bestå af - Fabio - Ferdinand/Jones - Smalling - Evra
ligner de bestemt et forsvar der kan holde Benfica fra fadet, ligesom de har holdt PL holdene fra fadet.
United´s forventede startopstilling.
De Gea
Smalling, Jones, Evans, Evra
Nani, Carrick, Giggs, Young
Rooney, Hernandez



Tror Park starter i stedet for Young, med mindre Park skal være klar til Chelsea kampen i weekenden. Er også usikker på Rooney, tror evt. en Babertov vil få chancen
Annonce