Snak

Mere indhold efter annoncen
2 straffe og et rødt kort... avavav, så er det ikke nemt :(
-If you are here, who is out finding the cure for cancer?!-
Ja desværre Lazio sejr og dagen havde været perfekt, men en gevinst på 1100 kr er fint rammer 9 ud af 10 kampe

og skrev forkert havde derby :)
Siena - Lazio: 2 - 2.30
Gillingham - Stoke city: 2 - 1.57
Barnsley - Swansea: 2 - 2.30

Sheffield U - Salisbury City 0-1: 1 – 1.48
Fulham - Charlton: 1 – 1.40
Bristol Rovers - Aston Villa: 2 – 1.48

Coventry - Southampton: 2 – 1.95
Derby - Crystal Palace: 2 – 2.05
Herning – Herlev: 1 – 1.50
Odense – Esbjerg: 1 – 1.65


10 ud af 11?

Du havde 10 kampe og Lazio og Crystal Palace tabte. hehe.
Mazacar! We Aint Got No History... https://twitter.com/FootballFunnys/status/328100851300311041/photo/1
Det er sgu stærkt.
Det var godt Lazio fik røvfuld fremfor et x.
Når man skal have et miss er det fint med et, der er way off, IMO.

Nogen der har noget til new new old firm imorgen ?
Real Madrid 4!? Så ved du, hun er en svin.
Sheffield Wednesday - West Ham (1-0) 2 - 4.50
Peterborough - Sunderland (1-0) 2 - 3.75
Atalanta - Milan (1-0) 2 - 3.00
Vallecano - Sevilla 2 - 2.37
Villarreal - Valencia 2 - 2.37

Total odds = 284.36

Den fik sku lige en 100 mand!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Uden at kende til holdopstillinger osv., så ser det der ikke umuligt ud!
'This world is about money, so when you are offered those millions you take them. Few people will ever earn so many. I am one of the few fortunates who do. I may be one of the worst buys in the history of the Premiership but I don't care.'
Stærkt stærkt af United idag, fed kamp og fuldt fortjent, stor klasse af Lindegaard...
Vi kommer i foråret 2012 ud med fornyet tro på os selv, og med gejsten helt i top... (BIF min religion) Regnskab på bold.dk siden 18/12-2011 Indskud: 715,00 ,- Gevinst: 433,50 ,- Balance:-279,50 ,-
Ja især ved det andet mål ;)
Dejlig Søndag idag:

Udinese - Cesena - 1
Roma - Chievo - 1
Lecce - Juventus - 2
Atalanta - AC Milan - 2

Indskud 100kr. Gevinst 648kr.
Arsenal
En hurtig single til i aften.
Angers - Monaco (DNB) : 2 (Bet365) (4-3 - Vild 1. halvleg som endte 3-3)

Odds: 3.00
Chance: 46 - 25 - 29
Betvalue: 112%
Spilbar ned til odds 2,59



Franske FA CUP

Monaco spiller bedre og bedre for tiden. Vandt her i denne uge en venskabskamp mod bundholdet i Le Championnat Ajjacio 4-0. Dertil har de 2 seneste kampe i divisionen givet 2 point ved at spille uafgjort med topholdet Clermont hjemme (0-0) og Le Havre ude (2-2, som er et meget stærkt hjemmehold). Tror på bedre tider for Monaco, og de vil nok give alt for at fortsætte i den dur og i hvertfald overleve 2. divisionen. Træner Simone har udtalt at de er med i Copa Del France for at vinde den og ikke bare deltage da de gerne vil have en succes oplevelse efter et frygteligt halvt år indtil videre. Smolentsev blev indsat som adm. direktør i klubben her for 2 dage siden og skulle eftersigende være på udkig efter nye spillere - Så det kan også give de nuværende spillere i Monaco et los i r**** for at skulle vise at de vil beholde deres plads.

Kunne også forestille mig at Angers fokus ligger på ligaen, da de først og fremmest kun er 4 point efter en opryknings placering, samt de skal møde en konkurrent til deres placering her på fredag (Nantes). Deres seneste FA cup kamp blev i hvertfald vundet med "kun" 1-2 over et hold fra en lavere division.

Adriano Pereira (forsvar-fast) er dog ude for Monaco pga. en knæskade som han pådrog sig i kampen mod Clermont Foot, og det er en klar svækkelse af Monacos forsvar, som Tristan Dingome skal prøve at fylde ud i det næste stykke tid da det forventes at Adriano først tilbage Juni i år.

Forventet holdopstilling :

Johann Carrasso
Tristan Dingome
Petter Hansson
Eric Marester
Sambou Yatabaré
Valentin Eysseric
Edgar Salli
Frederic Ninami
Ludovic Giuly
Terrence Makengo
Valere Germain


Angers er skadesfrit og kan stille op stærkeste, men som nævnt, tror jeg fokus for dem ligger mere på ligaen en FA Cup´en.

Forventet holdopstilling :

Gregory Malicki
Jérémy Henin
Martin Fall
Malik Couturier
Olivier Auriac
Rayan Frikeche
Karim Djellabi
David de Freitas
Claudiu Keseru
Gaëtan Charbonnier
Férébory Dore


Trods svækkelsen i forsvaret ser jeg chancerne være således :

46-25-29

Er måske lidt højt sat, men som sagt så er har der været "opdrift" i Monacos spil og tror det giver pote i aften imod et hold som har andre ting at tænke på.

Edit : Redigerét Monacos & Angers forventede opstilling samt chancevurdering - Glemt at tage deres skade med i betragtningen.

-If you are here, who is out finding the cure for cancer?!-
Annonce