Så gik den ikke længere.
Søndag tabte AaB 2-3 mod Sønderjyske i 3F Superligaen, og blot nogle timer senere meldte Aalborg-klubben ud, at cheftræner Menno van Dam er blevet fyret.
Det kan du læse mere om her.
Hollænderen er ked af, at det endte sådan her.
- Jeg er skuffet over at skulle forlade AaB tidligere end planlagt, men jeg respekterer klubbens beslutning.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg er stolt af den måde, vi har arbejdet sammen på med ærlighed, gensidig respekt og engagement fra både staben og spillerne.
- Nogle gange går tingene ikke som håbet, men jeg er stadig taknemmelig for muligheden og ønsker AaB succes fremover, siger Menno van Dam i klubbens pressemeddelelse.
Menno van Dam nåede at få 33 kampe i spidsen for AaB, og han havde oprindeligt kontrakt frem til 2028.
Tidligere har han været ungdomstræner i Brøndby.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
AaB
3F Superliga



































