I ugens afsnit af bold.dk's podcast TÆT PÅ fortæller David Boysen om sit vanvittige ophold i israelsk fodbold.
Boysen blev udsat for voldsom chikane i Beitar Jerusalem, mens han senere i sit ophold i Israel oplevede, hvordan der sprængte bomber over ørerne på ham og familien.
- Ligaen stopper, alt stopper, og alle skal være hjemme. Moderne lejligheder i Israel har et sikkerhedsrum, og vi er lidt bange den første dag, fortæller David Boysen i TÆT PÅ.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Om natten lyder der alarmer, og dagen efter står jeg på altanen, hvor jeg bare kan se fem-seks missiler med en kraft, som man ikke forstår, hvis man ikke har oplevet det. Det var fuldstændig vanvittigt.
Du kan lytte til TÆT PÅ i Spotify, Apple Podcasts eller hvor du normalt lytter til podcasts.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Beitar Jerusalem
3F Superliga





































