32-årige Vassileios Lampropoulos tager en tørn mere i Bochum.
Den græske stopper har sat sin underskrift på en etårig kontraktforlængelse, der således udløber i sommeren 2023.
Bochum og Lampropoulos' aftale stod til at udløbe denne sommer, men nu er de to parter altså blevet enige om at forlænge samarbejdet.
På Bochums hjemmeside udtaler grækeren, at han er glad for, at han har fået muligheden for at blive i klubben efter sommerferien.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Siden jeg sluttede mig til Bochum for to og et halvt år siden, er vi kun blevet stærkere og stærkere. Jeg er meget glad for at være en del af holdet, og jeg jeg er endnu mere glad for, at jeg fortsat skal være her, siger han.
I indeværende sæson noterede Vassileios Lampropoulos sig for 15 optrædener i Bochum-trøjen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Bochum
Bundesliga































