Liga I -Medie: Vild udvikling - Cluj vil rive Vitos kontrakt over
Foto: CFR Cluj
2022-12-10 15:08:49
Foto: CFR Cluj

Medie: Vild udvikling - Cluj vil rive Vitos kontrakt over

Vito Hammershøy-Mistrati kan angiveligt blive fortid i CFR Cluj, da klubben går et aktivt transfervindue i møde. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

Liga I - 20. runde

FT

BOT

1 - 1

CFR

Der kommer til at ske ting og sager i CFR Cluj. 

Det rumænske medie Pro Sport skriver, at Cluj kommer til at angribe januar-transfervinduet, da man vil kæmpe med om titlen. 

Derfor kommer der til at ske store ændringer på holdet, hvilket også betyder, at holdet kommer til at se farvel til flere spillere. 

Samme medie skriver, at klubben vil bryde kontrakten med seks af klubbens spillere  - heriblandt danske Vito Hammarshøy-Mistrati. 

Mediet skriver, at Vito Hammershøy-Mistrati ikke ses som en del af de fremtidige planer, og at man derfor vil af med ham senest til sommer. 

Vito Hammershøy-Mistrati har kun været i Cluj siden i sommer, hvor han blev købt i Randers FC. 

Siden skiftet har Vito Hammershøy-Mistrati kun nået at spille ni kampe for Cluj, da han også har døjet med skader. 

Artiklen fortsætter efter indholdet

Liga I - 20. runde

FT

BOT

1 - 1

CFR

Annonce

13 kommentarer

Se kommentarer
Annonce