Tottenham har onsdag aften kniven for struben i Champions League.
London-klubben går ind til returopgøret mod Atletico Madrid med et 2-5-nederlag i bagagen, men nu er der gode nyheder for de hårdt prøvede Spurs-tilhængere.
På pressemødet forud for opgøret fortæller cheftræner Igor Tudor nemlig, at flere af klubben skadesplagede profiler er tilbage i truppen.
- Destiny (Udogie, red.) og Lucas (Bergvall, red.) vil være med på bænken, men de vil ikke spille for meget, da de lige er kommet tilbage.
- Cristian Romero er tilbage, han kan spille, siger Tudor ifølge BBC.
Artiklen fortsætter efter billedet

Conor Gallagher var fraværende senest mod Liverpool, da han døjede med sygdom.
Tottenham-træneren ved endnu ikke, om midtbanespilleren når at blive frisk.
- Vi ser, hvad vi kan gøre. Han har astmaproblemer, måske en eller anden virus, det er ikke rart. Vi får se i morgen (onsdag, red.), om han er klar til bænken, slår Tudor fast.
Der er kampstart onsdag aften klokken 21.00 på Tottenham Hotspur Stadium.

Sure Zorniger og europæiske drømme
Ugens Suppe | Afsnit 2Alexander Zorniger lægger offentligt pres på Troels Bech i jagten på nye spillere. Er det bare klassisk Zorniger - eller er der grund til bekymring i OB?
Læs mere
Tottenham
Champions League

































