


Esbjerg forlod endnu en gang banen uden point efter en jævnbyrdig kamp, da de tabte 1-2 til FC Nordsjælland i dagens 3F Superliga-kamp.
- Det er klart, at det ærgrer mig selvfølgelig. Men når man ser kampen igennem, er det heller ikke de største chancer, vi skaber, men det gør FCN så heller ikke.
- Kampen bølger frem og tilbage, hvor vi skiftes til at have teten. Desværre får vi heller ikke nogen point denne gang, lød det fra Esbjerg-træner Lars Olsen til TV3 Sport efter kampen.
Olsen har nu fokus rettet mod næste weekends vigtige bundopgør mod Hobro.
- Vi var ikke giftige nok til at gøre chancerne store nok, men nu gælder det den næste kamp mod Hobro, som er endnu vigtigere. Vi skal have nogle point nu, lød det fra Olsen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

Esbjerg fB
3F Superliga




































