Ange Postecoglous karriere i Tottenham sluttede med et brag.
Australieren formåede at vinde Europa League-trofæet efter en tæt finale mod Manchester United.
Kort efter blev han fyret i klubben, og det var en nyhed, han så komme.
Det fortæller Ange på et pressemøde, efter at han er blevet offentliggjort som ny træner i Premier League-klubben Nottingham Forest.
- Det var ikke særlig fedt. Jeg vidste, det ville ske (fyringen, red.). Jeg vidste det et godt stykke tid før Europa League-finalen.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Vi vandt den, og vi havde paraden.
- Det var tre fantastiske dage. Jeg ønskede ikke, at det skulle ødelægge det. Men bagefter vidste jeg ligesom, at det var slut.
- Fra mit perspektiv har jeg haft tid til at bearbejde det. Om jeg føler, det var uretfærdigt, det er der andre, der træffer beslutninger om. Det er op til dem, siger Ange ifølge BBC.
Nottingham Forests næste opgave er mod Arsenal på lørdag.

Sure Zorniger og europæiske drømme
Ugens Suppe | Afsnit 2Alexander Zorniger lægger offentligt pres på Troels Bech i jagten på nye spillere. Er det bare klassisk Zorniger - eller er der grund til bekymring i OB?
Læs mere
Tottenham
Nottingham Forest
Premier League



































