Mohamed Daramy takkede nej til Club Brugge og skiftede i stedet til Ajax, men belgierne har tilsyneladende ikke fjernet fokus fra FC København.
I hvert fald erfarer Ekstra Bladet, at Brugge jagter talentfulde Victor Kristiansen, der med rekordfart er blevet fast mand på venstrebacken i FCK.
Avisen skriver, at den belgiske klub skulle være klar til at byde 30 millioner kroner, men at det endnu ikke er blevet til et formelt bud.
Artiklen fortsætter efter billedet

FCK har dog efter sigende på ingen måde tænkt sig at slippe U21-landsholdsspilleren, der har kontrakt til udgangen af 2023.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
FC København
Club Brugge
3F Superliga

































