Cole Palmer har misset de seneste ni kampe for Chelsea, men nu begynder det at lysne en smule.
I hvert fald begynder Chelsea-træner Enzo Maresca at kunne skimte et comeback til stjernespilleren.
Den 25. november får Chelsea besøg af Barcelona i Champions League, og ved den lejlighed kan Palmer muligvis komme i aktion.
- Det håber vi. Vi forsøger at lave et program, men vi må hele tiden revurdere det. Lige nu tager vi det dag for dag. Han deltager endnu ikke i nogen træningspas med holdet.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg har sagt mange gange, at vi er et bedre hold med Cole. Desværre for os er han ude med en skade, men vi vil selvfølgelig have ham tilbage så hurtigt som muligt.
Cole Palmer sidder ude med en skade i lysken. Han har bare spillet fire kampe for Chelsea i denne sæson. Det er blevet til to mål.

VM Morgenbriefing: Ronaldos sidste VM - Belgien knuser USA
Hattrick | Afsnit 138Cristiano Ronaldos VM-karriere er slut. Spanien slog Portugal 1-0 på en sen scoring og bookede billetten til kvartfinalen, mens Roberto Martínez samtidig takkede af som portugisisk landstræner.
Læs mere
Chelsea
Premier League




































