Hvor fortsætter Christian Eriksen karrieren?
Op til de forestående landskampe mod Grækenland og Skotland svirrer spørgsmålet, da den danske landsholdsprofil sandsynligvis skal have fundet sig en ny arbejdsgiver, hvis han vil udtages af Brian Riemer.
Agenten Martin Schoots har lørdag udtalt til BT, at han tror på, at Christian Eriksen har fremtiden på plads på klubplan, før de to kvalifikationskampe.
Hvor Eriksen ventes at fortsætte, havde agenten dog ikke de store kommentarer til.
Artiklen fortsætter efter billedet

Til gengæld ville han gerne overfor avisen sætte ord på den retur til Danmark, som mange forventer Eriksen foretager en dag i fremtiden.
- Jeg kan ikke huske at have hørt Christian sige, at det er helt udelukket, at han vender hjem på et tidspunkt. Det er jeg sikker på, at han ikke har sagt, siger agenten, som dog påpeger, at det formentlig ikke sker i 'den nærmeste fremtid'.
Christian Eriksen har aldrig spillet en seniorkamp i dansk fodbold.

Højbjerg spøger i Premier League
Hattrick | Afsnit 170Dagens Hattrick starter Brøndbys køb af Stuttgart-backen Christopher Olivier. De blågule har længe ville have den østrigske spiller, og Stuttgart tror stadig på ham.
Læs mere
3F Superliga
Danmark






































