1. Division -FC Fredericia henter gammel kending hjem
Foto: FC Fredericia
2020-07-27 12:22:54
Foto: FC Fredericia

FC Fredericia henter gammel kending hjem

Mikkel Knudsen skifter tilbage til FC Fredericia efter to et halvt år i Viborg FF, skriver Fredericia på sin hjemmeside. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce

Mikkel Knudsen har de seneste to et halvt år spillet i Viborg FF, men nu er det tid til, at Knudsen vender hjem til Fredericia.

FC Fredericia skriver på sin hjemmeside, at klubben har skrevet kontrakt med Mikkel Knudsen, der gælder til sommeren 2022.

- Mikkel kender måden som vi spiller på og kan derfor hurtigt finde sig tilrette på pladsen som højre back. Vi er glade for at det er lykkedes at få Mikkel tilbage i klubben. 

- Vi kender Mikkel som en ambitiøs og dedikeret spiller som vi forventer at se en masse til i den kommende sæson, siger direktør Stig Pedersen til klubbens hjemmeside. 

27-årige Knudsen har tidligere spillet 77 kampe for FC Fredericia og lavet 6 mål. 

I denne sæson spillede backen 28 kampe i 1. division med et mål og to oplæg til følge.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Annonce
Annonce

1 kommentar

Se kommentarer
Annonce