Det gik voldsomt for sig, da fans fra FC Drita og FC København stødte ind i hinanden i en bargade før tirsdagens Champions League-kamp, som FCK vandt 1-0.
En video på de sociale medier viser, hvordan de to grupperinger ender i sammenstød, hvor der både er knytnæver og smadrede flasker involveret.
På videoen kan man også se, hvordan politiet i Kosovo forsøger at stoppe sammenstødet ved blandt andet at bruge peberspray.
Bold har været i kontakt med FC København, der oplyser, at de er blevet orienteret om en hændelse ude i byen.
- Det er blevet håndteret af det lokale politi, lyder det videre.
Artiklen fortsætter efter billedet

Bold har rakt ud til politiet i Kosovo, der endnu ikke er vendt tilbage.
Til det mediet Gazeta Express bekræfter politiet sammenstødet og oplyser, at der er foretaget tre anholdelser.
- I dag (tirsdag, red.) omkring klokken 19 opstod der en hændelse, hvor flere tilhængere kom op at slås. Tre personer blev såret og fik lægehjælp. Politiet fik kontrol over situationen, anholdt tre personer og eskorterede flere andre til politistationen, lyder det i politiets svar til mediet.
Omkring 100 FCK-fans var på plads i Pristina i Kosovo, da FC København spillede sig videre til tredje kvalifikationsrunde af Champions League.
Du kan læse om kampen her.

FC København
Drita
CL-kval




































