2022-01-22 11:52:02

HB Køge ser duo an - Nicolaj Madsen er med

Jacob Trenskow og Muamer Brajanac viser sig frem i HB Køge, mens 33-årige Nicolaj Madsen også er med i en testkamp.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce

HB Køge pudser lørdag middag formen af mod Roskilde KFUM, og her har Daniel Agger tre prøvespillere, han kan sende i kamp.

HB Køge ser nemlig AC Horsens' Muamer Brajanac og det tidligere Horsens- og AGF-talent, Jacob Trenskow, der nu spiller for islandske Runavik, an.

Sidste prøvespiller er Nicolaj Madsen, der i flere omgange har spillet i HB Køge, men med den rutinerede midtbanespiller handler det mere om, at han holder sig i gang, mere end det er for at se hinanden an i forhold til et samarbejde her og nu.

Artiklen fortsætter efter billedet

NordicBet Liga -HB Køge ser duo an - Nicolaj Madsen er med
Foto: Frank Cilius/Ritzau Scanpix

33-årige Madsen er på kontrakt hos islandske Vestri og skal efter planen tilbage dertil, når sæsonen nærmer sig.

HB Køges testkamp mod Roskilde KFUM sparkes i gang klokken 12.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Annonce
Annonce

1 kommentar

Se kommentarer
Annonce