



Jonas Kamper kom ind og scorede til 2-0, da Viborg i går hentede en vital 3-1-sejr over en af de andre oprykningskandidater i 1. division, Vendsyssel.
Offensivspilleren har været ude på det seneste, så han glæder sig over igen at kunne bidrage.
- Jeg havde siddet og trippet, for jeg ville virkelig gerne ind. Men jeg havde faktisk sat mig ned igen, da Jung Bin Park var på vej ind, men så blev Christian Sivebæk skadet, og så røg jeg til opvarmning igen.
- Det var dejligt, at jeg kunne komme ind og bidrage til en sejr. Det var minutter, som jeg havde brug for.
- Jeg kan mærke, at jeg er på vej tilbage, og sådan et mål her skubber mig i den rigtige retning, så jeg er bare så glad, siger Jonas Kamper til Viborg Folkeblad.
Viborg er nu på tredjepladsen i landets næstbedste række, hvor der blot er tre spillerunder tilbage.


Viborg FF
Betinia Liga























