Malmö FF har et godt udgangspunkt inden returopgøret i Champions League-kvalifikationen mod RFS fra Letland.
Det første opgør vandt svenskerne med 4-1, og dermed har de mere end det ene ben videre til næste runde.
Her skal Malmö møde FC København, hvis københavnerne ligeledes går videre mod FC Drita, som man vandt 2-0 over i første kamp.
Et muligt møde med FCK blev derfor et tema på pressemødet tirsdag, men det blev Malmö-cheftræner Henrik Rydström godt træt af.
– Jeg synes, det er så pokkers... I taler kun om FCK. Vi respekterer Riga for meget, og de er for gode til, at jeg på nogen måde vil hvile spillere, der kan spille.
– Hvis vi får kampen, hvor vi vil have den, og vi kan dominere, så kan der opstå muligheder i kampen.
– Men som Pontus Jansson nævnte, har vi ikke andet mindset end, at vi skal gå all in i 90 minutter, siger Henrik Rydström på pressemødet ifølge fotbollskanalen.
FC København spiller sin kamp tirsdag aften, mens Malmö FF først møder RFS onsdag.


Malmö FF
CL-kval





































