2025-03-31 19:25:41

Liverpool-midt meldes på vej væk - Frankfurt lurer

Wataru Endo ser ud til at forlade Liverpool til sommer. En af de klubber, der skulle være interesseret, er Frankfurt. Det melder Sky Sports i Tyskland. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 30. runde

FT

LIV

1 - 0

EVE

Det er ikke meget spilletid, som Wataru Endo får i Liverpool. 

Japaneren får for det meste sporadiske indhop, og det illustreres meget godt i Premier League.

I 14 kampe har han fået spilletid, men det er alligevel blot blevet til 137 minutters spilletid i ligaen. 

Og nu kan han meget vel være på vej videre. Det melder Sky Sports i Tyskland. 

Mediet skriver, at Endo har fået lov til at forlade Liverpool til sommer, og en retur til Tyskland kunne meget vel komme på tale. 

Artiklen fortsætter efter billedet

Premier League -Liverpool-midt meldes på vej væk - Frankfurt lurer
Foto: Phil Noble/Reuters/Ritzau Scanpix

Frankfurt skulle angiveligt være interesseret. Det understreges dog samtidig, at de ikke ser den japanske midtbanespiller som en prioritet lige nu. 

Endo kom til Liverpool i 2023, hvor han blev købt i Stuttgart. Hans kontrakt gælder frem til sommeren 2027. 

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 30. runde

FT

LIV

1 - 0

EVE

Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce