Aral Simsir kan være på vej væk fra FC Midtjylland.
I hvert fald er der flere klubber, som er interesseret i dribleren.
Især en fortsat unavngiven tyrkisk klub er opsat på at hente Simsir, og denne klub har således budt 12,5 millioner euro for offensivspilleren, hvilket svarer til 93 millioner kroner.
Det skriver journalisten Ben Jacobs.
FCM har afvist buddet.
Artiklen fortsætter efter billedet

Det kan med god grund være, at det er Galatasaray, som har leveret buddet på Simsir. I hvert fald skriver mediet Sporx, at den tyrkiske storklub vil forsøge at hente Simsir i dette transfervindue.
Ben Jacobs skriver endvidere, at Wolves og San Diego FC også har vist interesse i Superliga-stjernen.

VM Morgenbriefing: Norge drømmer videre - Mbappé knuser Sverige
Hattrick | Afsnit 129Erling Haaland sendte Norge i ottendedelsfinalen, hvor selveste Brasilien nu venter. Vi ser på den norske eufori og de stærke reaktioner fra både Haaland og Ståle Solbakken.
Læs mere
Gør sæsonen sjovere med Super Manager
Sæt dit managerhold og få point for dine spilleres præstationer runde for runde. Kæmp om håneretten mod vennerne og oplev, hvordan selv de kedeligste kampe bliver til noget, du følger intenst.

FC Midtjylland
3F Superliga

































