Jeppe Kjær var et varmt navn i dansk fodbold, da han i sommeren 2020 tog turen sydpå til Ajax.
Det dengang 16-årige stjernefrø var ifølge Bo Henriksen genstand for meget opmærksomhed fra FC Nordsjælland, men han endte altså i den hollandske hovedstad.
Her er det dog ikke blevet til meget spilletid, og nu erfarer det hollandske medie Elfvoetbal, at Jeppe Kjær kan være på vej retur til Danmark.
Tidligere skrev også BT, at danskeren var på vej til 3F Superligaen, men det hollandske medie erfarer altså, at det er FC Nordsjælland, som har vækket deres gamle interesse til live.
Artiklen fortsætter efter billedet

Jeppe Kjær er transferfri til sommer, så Farum-klubben skulle kun være interesseret i at lægge et 'beskedent' beløb for teenageren.
18-årige Jeppe Kjær blev i sin tid handlet for godt og vel 15 millioner kroner.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
FC Nordsjælland
3F Superliga
Jong Ajax

























