Tottenham går all in på at forstærke forsvaret denne sommer.
Både Andy Robertson og Marcos Senesi er meldt på plads i klubben, og endnu en stopper kan være på vej.
I hvert fald skulle Spurs ifølge The Atheltic have budt på Brightons Jan Paul van Hecke.
Buddet på den 25-årige hollænder skulle dog have været mindre end Brightons værdisætning.
Dog vil dialogen fortsætte omkring et potentielt skifte.
Artiklen fortsætter efter billedet

Forsvarsspilleren har udløb i Brighton næste sommer, så den sydengelske skal formentlig skippe ham afsted i det kommende vindue, hvis de vil have en god sum penge for stopperen.
Det har forlydt, at hollænderen ikke ønsker at forlænge med Brighton
Den nye Tottenham-træner, Roberto De Zerbi, og Jan Paul van Hecke har en fælles fortid, eftersom den italienske træner var at finde i Brighton fra 2022 til 2024.
Skulle de to parter nå frem til en pris og aftale vil der virkelig blive kamp om pladserne i Spurs-forsvaret, der allerede har en stærk duo i form af Micky van de Ven og Cristian Romero.

Brøndby-boss beskyldes for løftebrud
Hattrick | Afsnit 95Brøndbys nye rekrutteringschef er havnet i modvind i Sverige efter nye beskyldninger i en bog om agentbranchen.
Læs mere
Gør VM endnu sjovere
Få ekstra spænding i hver eneste VM-kamp med dit eget managerhold. Sæt holdet inden torsdag d. 11. juni kl. 21.00, og gør alt fra åbningskampen til finalen endnu sjovere at følge.
Udfordr venner, kollegaer og familie i jagten på håneretten. Når pointene tikker ind, bliver selv de sene gruppekampe umulige at slukke for.

Brighton
Premier League


































