Tottenham havde det svært i Frankrig.
Havde det ikke været for en velspillende Guglielmo Vicario i målet, var Spurs rejst hjem til England uden et point.
Men italieneren var veloplagt, og derfor endte det 0-0 mod Monaco i Champions League-opgøret onsdag aften.
- Stor kredit til Monaco. Det var et hårdt tilkæmpet point. Jeg synes, det var en ret lige første halvleg, men i anden halvleg rammer vi slet ikke vores niveau, og Monaco var bedre end os.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Det kræver meget at holde nullet, hvilket vi gjorde i sidste ende. Vicario var virkelig god, men vi ramte ikke den præstation, vi ville. Slet ikke i første halvleg, fortalte Thomas Frank ifølge TNT Sports.
- Intensiteten var af en eller anden grund ikke der, hvor vi vil have den. Det har vi været gode til i de andre kampe, men ikke i dag, og vi lavede generelt for mange fejl.

Hjulmand tæt på Atlético Madrid
Hattrick | Afsnit 141Morten Hjulmand ser ud til at være på vej mod et af de helt store skifter i sin karriere. Det er et spørgsmål om tid før han bytter Lisabon ud med Madrid.
Læs mere
Monaco
Tottenham
Champions League



































