Darwin Nunez forlod lørdag aften Liverpool efter tre sæsoner i England til fordel for saudiarabiske Al-Hilal.
Angriberen fra Uruguay har søndag aften lavet et opslag på det sociale medie Instagram, hvor han siger farvel til Liverpool og klubbens fans.
- Tak Liverpool. Tre år senere, og det er tid til at sige farvel. Jeg tager de utallige minder med, som vil være en del af mig for altid.
- Jeg forlader med et fuldt hjerte, tak for kærligheden fra et publikum, der aldrig lod mig i stikken og altid støttede mig – gennem både op- og nedture.
- Liverpool vil altid være en del af den, jeg er. Jeg kommer til at savne jer mere end ord kan beskrive, skriver Darwin Nunez blandt andet opslaget på Instagram.
Artiklen fortsætter efter billedet

Søndag aften fik Darwin Nunez sin uofficielle debut for Al-Hilal, hvor han kom på måltavlen. Det kan du læse mere om her.
Du kan se hele Darwin Nunez' opslag her.
Elsker du Premier League? Så spil med i Premier Manager!
Sæt dit eget drømmehold og dyst mod vennerne i miniligaer. Du kan lave udskiftninger mellem runderne og gøre hver kamp endnu mere spændende – især når håneretten er på spil!
Premier Manager – Efterår 2025 starter den 15. august. Sæt dit hold allerede i dag!
Med Bold+ får du eksperttips til hver runde fra Andreas Vidførle og Klubhuset.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

Liverpool
Premier League




































