Luis Enrique reflekterer over midtugens Champions League-nederlag.
Her tabte PSG 0-2 til Arsenal i London, og selvom franskmændene leverede en lunken indsats, mener Enrique ikke, at niveauforskellen er så stor.
Det lufter han sine tanker omkring på et pressemøde forud for søndagens ligakamp mod Nice.
- Jeg føler ikke, vi er langt fra Arsenal. Hvis vi spiller mod dem hjemme på Parc des Princes, vil resultatet måske ikke være det samme, siger Enrique ifølge Get Football News France.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg er sikker på, at holdet vil kæmpe i alle turneringer. Arteta har stået i spidsen for sit hold i fem år. For os har det kun været et år og tre måneder. Jeg står op hver dag for at vinde alle turneringer.
I ligaen ser det strålende ud for PSG, der som vanligt fører den franske Ligue 1.
Kampen mod Nice sparkes i gang søndag klokken 20:45.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
PSG
Arsenal
Champions League



























