I denne sæson har Joan Jordan nærmest været fast inventar på Sevillas midtbane, hvor det er blevet til 22 kampe i La Liga, og han er nu blevet belønnet for sine præstationer.
Sevilla har nemlig valgt at give Jordan en kontraktforlængelse, så parterne fortsætter samarbejdet frem til sommeren 2027.
- Jordans lederskab, engagement og følelse for Sevilla har været tydelig, lige siden han ankom, både på og uden for banen, og de vil være til stede i mindst fem år endnu, står der på Sevillas hjemmeside.
27-årige Joan Jordan har været i Sevilla siden 2019, da han kom til fra Eibar. I alt er det blevet til 129 kampe for Thomas Delaneys konkurrent på midtbanen.
— Sevilla FC (@SevillaFC_ENG) January 27, 2022

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

Sevilla
La Liga




































