SønderjyskE kommer til at undvære Rilwan Hassan i længere tid.
Midtbaneprofilen har fået hofteproblemer, men cheftræner Glen Riddersholm håber, at han kan få en rolle senere i sæsonen.
- Det er vanskeligt at vurdere, hvor længe Rilwan vil være ude. Jeg er optimistisk omkring, at vi ser ham senere i denne sæson, men jeg regner ikke med ham i de sidste to Superliga-kampe, pokalsemifinalen eller det første gruppespil, siger Riddersholm til Der Nordschleswiger.
Mads Albæk er heller ikke blevet klar, men det er dog tæt på, siger Glen Riddersholm. Marc Pedersen er med i dele af holdtræningen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere


Sønderjyske
3F Superliga

































