Snak

Mere indhold efter annoncen

Bizart Brøndby-scenarie for FCK: Hvad fanden skal vi sige?

søn 18. maj 22:30

Ingen i FCK er meget for at tale om det specielle scenarie, at Brøndby mandag kan sende guldet til hovedstaden. Men Andreas Cornelius skal nok have livescore kørende, indrømmer han. 



Læs hele nyheden her
Siden BIF ikke selv kan vinde DM, tænker jeg de går efter europæiske pladser. Tænker og håber da også for dem at det er en større gulerod end at se FCK tabe mesterskabet :P
FC København <3
Brøndby kan sagtens bare tabe i morgen og stadigvæk vinde bronze.. Giv det en chance.. FCN har også noget at spille for sidste kamp ;)
Selvfølgelig spiller Brøndby for at vinde i morgen. Andet ville ikke bare være usportsligt men også decideret tåbeligt ift. egne chancer for at komme i Europa.
Hold kæft hvor bliver der kogt meget suppe, på alle mulige tænkte "absurde" scenarier.

Selvfølgelig hepper FCK på Brøndby i morgen. Ender Brøndby nummer fire, så hepper de selvfølgelig også på FCK i pokalen.

Jeg håber vi vinder 8-0 i morgen, så må FCK blive mestre, men så er vi sikre på 3. Pladsen. Som Ebbe sagde i sjov, jeg hepper først på Brøndby også på det hold FCK møder. Hvis det gavner Brøndby så hepper jeg gerne på FCK. Vi kunne bare have været bedre, hvis vi ikke ønsker FCK vinder.
Selvfølgelig spiller Brøndby for at sikre 3. Pladsen imorgen. Alt andet er absurde ideer fra folk der ikke kender til tankegange hos elitesportsfolk.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tænker det er ligeså sandsynligt Brøndby taber med vilje i morgen for at genere FCK. Som at FCK med vilje taber pokalfinalen for at genere FCM og Brøndby.
Det betyder noget for fans, men klubber og spillere er pisse ligeglad med rivaliseringen, når det kommer til det her. #LevMedDet
Brøndby kan sagtens bare tabe i morgen og stadigvæk vinde bronze.. Giv det en chance.. FCN har også noget at spille for sidste kamp ;)


Det kan de.. FCN og Randers kan også begge nå at overhale Brøndby og derved ende på 5. pladsen ;)
Sikkert usandsynligt, men kan ske :P
FC København <3
Husker en kamp i 2020 mesterskabet til Brøndby hvor FCK vandt over FCM og sendte guldet til vestegnen. Nu det vel på tide Brøndby gengælder fra dengang? 😃 FCK fejrede den sejr med akavet lysshow men det en helt anden snak
@Darios Joint

Du ryger for meget.

BIF går på banen for at vinde uden skelen til FCK´s eller andre klubber situation.
Annonce