Puha jeg tror den bliver hård for BIF.
Snak
Brøndby har forhørt sig hos Mainz: Så de det samme om os?
tirs 19. aug 13:17
Brøndbys transitionstræner var på plads til Strasbourgs kamp mod Metz, og analyseafdelingen på Vestegnen har også trukket på forbindelser i Mainz for at blive klogere på torsdagens modstander.
Læs hele nyheden her
tirs 19. aug 13:40
Lyder godt, de tager alle ressourcer i brug. Jeg hepper for sygt på, de kan slå dem over to kampe. Det kræver også et hidtil uset niveau, som man nok også kun kan ramme i Europa og som Brøndby tidligere, har gjort mange gange.
tirs 19. aug 13:44
Tja, Sttrabourg har et helt nyt hold, der på ingen måde er sammenspillet. Det bør BIF kunne udnytte.
tirs 19. aug 13:51
Brøndby bliver aldrig favorit, men det lyder til at de i det mindste gør alt hvad de kan, for at forberede sig så godt som muligt. Så skal alle "bare" ramme topniveau, kæmpe og præstere, så er der altid en chance for overraskelsen
tirs 19. aug 13:55
Franskmændene er sat som favoritter til at gå videre med omkring 67-33, så det vil jo ikke være årtiets største overraskelse, hvis BIF vandt samlet.
tirs 19. aug 14:29
De skal jo bryde seedningen på et eller andet tidspunkt og af mange årsager, måtte det godt blive nu.
Ryger de samlet ud, så håber jeg bare de har givet den alt hvad den kunne trække. Mere kan man ikke forlange.
Præstationer som på Island, er helt uacceptable, så forhåbentlig var det en engangsforestilling.
Giv den gas!
Ryger de samlet ud, så håber jeg bare de har givet den alt hvad den kunne trække. Mere kan man ikke forlange.
Præstationer som på Island, er helt uacceptable, så forhåbentlig var det en engangsforestilling.
Giv den gas!
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
tirs 19. aug 15:37
Sjovt at læse om den slags detaljer og godt de er grundige.
De har først lige startet sæsonen og med mange nye spillere, den kan BIF godt gå hen og vinde
De har først lige startet sæsonen og med mange nye spillere, den kan BIF godt gå hen og vinde
Redigerettirs 19. aug 21:47
Det er den her slags opgør der skal vindes for at gøre Brøndby til et seedet hold fremover frem for useedet i de her 2 afgørende kampe. At de så trak en rigtig hård modstander er uheldigt, men det er risikoen ved at være useedet. FCM har til gengæld haft super lodtrækninger takket være at de er seedet.